09.10.2017, Petr Chudoba

U19: Starší dorostenci porazili Znojmo 3:1

U19: Starší dorostenci porazili Znojmo 3:1Starší dorostenci potvrdili roli favorita, když na domácí půdě přivítali celek Znojma. Tomu se zatím v soutěží moc nedaří, když je zatím na 14. příčce. Od začátku zápasu měli dorostenci Vysočiny převahu, první poločas vyhráli 2:0 a celkově i díky dvěma brankám Řezáče dotáhli utkání zaslouženě k vítězství 3:1. Po jedenáctém zápase neztratili ani bod a s přehledem vedou tabulku!

11.kolo, sobota 7.10.2017, 11:00
3:1
(2:0)
ZnojmoZnojmo

Góly: 18. a 63. (pen.) Řezáč, 43. Lokvenc – 54. Martínek
FC Vysočina: Duba – Křišťál (76. Pejřimovský), Trojánek, Mikuška, Svoboda T. – Urbánek – Lokvenc (74. Šrámek), Matulka, Šteffl (74. Pavlas), Řezáč – Malata (66. Havlín).

„Sehráli jsme náročné utkání proti dobře hrajícímu soupeři, který za nerozhodného stavu neproměnil jasnou šanci díky výbornému zásahu Duby. Následně se nám vydařila kombinace na levé straně, kdy Svoboda připravil gól pro Řezáče. V závěru první půle se dva obránci Znojma nedohodli, čehož využil Lokvenc a navýšil naše vedení na 2:0. V 54. minutě to vypadalo, že si zápas zkomplikujeme, když jsme nezvládli rohový kop a nechali si snížit. Na štěstí se tak nestalo, protože jsme díky faulu na Řezáče ve vápně kopali penaltu, kterou sám faulovaný proměnil. Musím uznat, že nás Znojmo svojí aktivní hrou překvapilo. Snažilo se o vysoké napadání a působilo velmi fotbalově. Na druhou stranu jsme si vytvořili územní převahu a dost příležitostí ke vstřelení gólů, z nichž jsme tři proměnili a zaslouženě tak vyhráli!“ zhodnotil utkání trenér Kamil Průša.