30.10.2017, Petr Chudoba

U19: Starší dorostenci zvládli duel v Hlučíně

U19: Starší dorostenci zvládli duel v HlučíněDorostenci odcestovali k venkovnímu utkání do Hlučína. Proti nepříjemnému soupeři byli od počátku lepší, když se v úvodu gólově prosadil Lorenc. Ve druhém poločase přidal branku Křivánek. Domácí už pouze snížili a tak starší dorostenci vyhráli i čtrnácté utkání v sezóně, když porazili Hlučín 1:2.

HlučínHlučín
14.kolo, sobota 28.10.2017, 10:30
1:2
(0:1)

Góly: 59. Pop (pen.) - 7. Lorenc, 46. Křivánek
ŽK: 53. Podraza (HLU), 67. Sedláček (HLU) - 38. Pavlas (JIH)
Diváci: 35
FC Vysočina: Duba – Svoboda T., Pejřimovský, Mikuška, Řezáč – Pavlas, Urbánek (89. Šrámek) – Křivánek (80. Crha), Šteffl (74. Svoboda A.), Matulka – Lorenc (87. Malata Mir.)

„Prvními třiceti minutami jsme navázali na náš velmi dobrý výkon z minulého kola. V sedmé minutě nás poslal do vedení Lorenc po Urbánkově přihrávce a další velké šance neproměnil Matulka a Křivánek. Po půlhodině hry naše hra malinko opadla, ale domácí se i tak dostávali před naši branku zcela ojediněle. Vstup do druhé půle jsme měli nejlepší, jaký jen může být, protože hned po pár vteřinách navýšil naše skóre Křivánek. Po té se ale naše kombinační hra vytratila. Domácí změnili rozestavení a způsob napadání naší rozehrávky. Logicky tak začali přibývat dlouhé míče a začalo přibývat osobních soubojů. Taková hra více svědčila Hlučínu, který navíc, po naší individuální chybě v podobě zbytečného faulu, snížil z pokutového kopu na 1:2. Naše vedení mohl navýšit Šteffl, který z přímého kopu nastřelil břevno a Malata, který svůj samostatný únik nezakončil přesně. Domácí, kromě střely v poslední minutě, však neměli šance, a tak utkání skončilo naší těsnou výhrou. Naše hráče chci určitě pochválit za to, že v první půli i na menším hřišti chtěli hrát a hlavně hráli pohledný fotbal. Ve druhé půli toto přešlo spíše do bojovného utkání, což nakonec také zvládli. Připisujeme si tak velmi důležitou výhru, kterou budeme za týden chtít v posledním domácím utkání v podzimní části s Brnem jednoznačně potvrdit!“ řekl k zápasu trenér Kamil Průša.