06.09.2009, Miroslav Fuks

Ústí je i po zápase s Vysočinou stoprocentní

Ústí je i po zápase s Vysočinou stoprocentníI po šesti kolech II. ligy disponuje Ústí nad Labem plným bodovým ziskem. Nic na tom nezměnili ani fotbalisté FC Vysočina, kteří si zde chtěli připsat plusové body a napravit pošramocené sebevědomí. Domácí celek však byl proti a zaslouženě zvítězil 1:0 (0:0) gólem Pavla Karlíka. Zároveň se tak v devátém vzájemném utkání dočkal vůbec první výhry nad Jihlavou.

Diváci: 900
Ústí nad Labem: Novák - Pimpara, Džuban, Valenta, Dvořák – Franc (71. Veverka), Martykán, Zachariáš, Benčík – Jindráček (88. Hyčka), Karlík.
FC Vysočina: Winter - Karlík, Gába, Kadlec, Caha - Gabriel (87. Cihlář), Lovětínský (81. Veselý), Šisler, Vydra - Gruber - Tecl (87. Korčián).

Kouč Luboš Urban mohl poprvé počítat s Gruberem, který se postavil na levý okraj zálohy. Do stoperské dvojice se místo vykartovaného Tlustého stáhl Gába a toho ve středu zálohy nahradil Lovětínský. Místo v základní sestavě nezbylo na Veselého, místo kterého hrál pravého beka Karlík.
V Ústí se dlouho hrál jen průměrný fotbal. Domácí sice vyhrávali mnohem více soubojů ve středu hřiště, do šancí se ale nedostávali. Vysočina byla přitom ještě neškodnější, a tak jedinými nebezpečnějšími situacemi byly Pimparova tečovaná střela z 25. minuty, skončila kousek od tyče, a na druhé straně v 35. minutě Gruberova hlavičková teč, při níž musel pohotový zákrok předvést domácí gólman Novák.
Do druhé půle vkročila lépe „Arma“. Ve 49. minutě hlavičku Karlíka mířící pod břevno gólman Winter vyboxoval nad bránu! V minutě 57. přišla další gólovka pro domácí, kdy se míč po ose Zachariáš - Jindráček dostal na malé vápno ke Karlíkovi, který však trefil pouze nohy padajícího gólmana!
Zápas rozhodl příchod mladého Veverky v 72. minutě. Kmenový hráč Teplic se postavil na pravé křídlo a z něj řídil všechny akce svého týmu. A odměna se záhy dostavila. Na jeho kolmý pas si naběhl Martykán a z pravé strany ještě dokázal před brankou najít volného Karlíka, který střelecky nezaváhal. Veverka ovšem řádil dál. Za další dvě minuty vystihl Cahovu kličku a z pravé strany postupoval sám na branku, jenže trefil jen bližší tyč. Vzápětí si naběhl na padesátimetrový centr a parádním volejem jej poslal jen těsně vedle téže tyče. Své představení završil parádní akcí a prostrčením na Jindráčka, tomu se ale v šanci zamotal míč mezi nohy.
Vysočina se zvedla až v nastavení, kdy se do útoků už zapojoval i brankář Winter, kloudnou šanci si ale nevypracovala.