12.05.2012, Josef Žampa

V Olomouci se musely o výhru strachovat

V Olomouci se musely o výhru strachovatJihlava do Olomouce přijela jako favorit, ovšem z předvedeného výkonu to nebylo patrné. Jihlavská děvčata nastoupila k zápasu hned bez třech hráček základní sestavy, tudíž přišla na řadu lavička a tím i změny postů. Přesto se hráčky FC Vysočina mohly radovat z výhry 1:2 (0:1), ovšem jejich výkon byl podprůměrný a až do konce se musely strachovat o tři body. Branky vítězek zaznamenaly Wasserbaueerová a Valentová.

1.FC Olomouc1.FC Olomouc
15.kolo, neděle 13.5.2012, 16:30
1:2
(0:1)

Góly: 47. Černá - 40. Wasserbaueerová, 76. Valentová. ŽK: 46.Štefaniková, 76. Pojezná
FC Vysočina: Pojezná - Z.Žampová, M.Žampová, Štefaniková, Dáňová - Macháčková, P.Žampová, Lačná, Wasserbauerová (46. Valentová) - Jouklová, Vinická (89. Francálková)

Prvních dvacet minut se hrál velmi opatrný fotbal ve středu pole a bez většího ohrožení obou branek. Poté začaly oba tými přidávat na intenzitě, ne však, bohužel, na kombinaci. V tomto nefotbalovém duchu otevřela skóre ve 40. minutě hráčka hostů Wasserbauerová, dorážkou po závaru ve vápně, velmi chytře do protipohybu domácí golmanky 0:1.

Dvě minuty po změně stran domácí srovnali skóre, kdy po rohovém kopu  propadl míč na nohu Černé a smolně se odrazil do branky hostujícího celku - 1:1. Tímto gólem se hra otočila ve prospěch olomouckých holek. Byly lepší na balonu, rychlejší a důraznější. Naopak Jihlavanky hrály nepřesně, nervózně, žádná přihrávka ani kombinace, míče se odrážely od nohy. Dokázaly však tento nápor přečkat a navíc krásnou střelou v 76. minutě asi z dvaceti metrů překonala s pomocí břevna domácí golmanku Valentová 1:2. Zbylé minuty se hrály spíše na polovině hostů. Takovým velkým tlakem si domácí vynutili v samotném závěru ještě tři standardní situace na hranici velkého vápna. Těm se jihlavanky dokázaly ubránit i za pomoci dobře chytající brankařky. Holky z Vysočiny dokázaly celou čtvrthodinu udržet konečné skóre a tak si připsaly tři cenné body.