02.12.2017, Miroslav Fuks

V záchranářské bitvě uspělo Slovácko

Duel posledních dvou celků tabulky, který uzavřel podzimní ligové boje a zároveň otevřel jejich první polovinu, skončil 2:1 (0:1) ve prospěch celku z Uherského Hradiště. Slovácko bylo lepším celkem, ovšem v prvním dějství byla šťastnější Vysočina, když ji poslal do vedení Jiří Krejčí. Domácí však do druhé půle vlétli jako uragán a dvěma rychlými brankami skóre otočili ve svůj prospěch.

Diváci: 3594
Slovácko: Heča – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Šumulikoski, V. Daníček – Navrátil (90. Tkáč), Sadílek, Petr (73. Havlík) – Zajíc (46. Kubala).
FC Vysočina: Rakovan – Fulnek (86. Smejkal), Tlustý, Krejčí, Keresteš – Vaculík (74. N.Daníček), Urblík – Záviška, Zoubele, Popović (64. Klíma) – Ikaunieks. Náhradníci: Hanuš – Kryštůfek, Novotný, Štěpánek.

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu s Brnem učinil hned čtyři změny v sestavě, když místo Hanuše, Dvořáka, Nového a Novotného nasadil Rakovana, Zoubeleho, Urblíka a Popoviće.

Důležitá záchranářská bitva začala pro hosty nešťastně. Už ve 3. minutě došlo před jihlavskou brankou ve vápně k závaru, při němž obránci v modrém nedokázali včas poskakující míč odehrát, a když se o to pokusil Keresteš, tak místo vysokého balónu trefil chodidlo Zajíce – sudí nařídil penaltu! K té se postavil sám faulovaný útočník a poslal ji vedle pravé tyče Rakovanovy branky! Vysočina poprvé zahrozila v 10. minutě po standardní situaci z pravé strany, kdy se Urblík opřel do odraženého míče, ale jeho ránu zblokovala bílá hradba těl. Nebezpečná byla i standardka v 18. minutě, kdy se po centru Vaculíka k hlavičce dostal Tlustý, ale balón poslal hodně mimo. Ve 26. minutě Vysočina kopala třetí standardku z pravé strany a tentokrát se už Vaculíkův centr ujal! Stoper Krejčí se položil do hlavičky a napnul síť – 0:1! V 30. minutě byli domácí blízko vyrovnání, když po rychlém kontru a centru Jurošky hlavičkoval do tyče Daníček. O chvíli později měl po šikovně rozehraném rohu velkou šanci Šumulikoski, ale míč netrefil ideálně a našel pouze Rakovanovu náruč. V 34. minutě našel Popovićův centr Ikauniekse, jenž se uvolnil ke střele, ale jeho levačka nebyla dostatečně důrazná, aby Heču překonala. V 34. Jihlavě vyšel kontr po pravé straně a Fulnekova přízemní přihrávka našla nabíhajícího stopera Tlustého. Ten však našel jen připraveného gólmana. V 36. minutě se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Sadílek, ale i on našel jen střed branky. V závěru prvního dějství předložil Navrátil ideální přihrávku Daníčkovi, jenže ten ve velké šanci selhal a střílel z první vedle pravé tyče!

Domácí do druhého dějství vstoupili velmi aktivně a už ve 46. minutě se k nepříjemné skákavé střele z hranice vápna dostal Daníček a Rakovana donutil ke skoku k pravé tyči a vytěsnění kulatého nesmyslu na roh. Tlak domácích pokračoval a ve 49. minutě vyústil k průniku Navrátila, po jehož zpětné přihrávce na zadní tyči skóroval Daníček – 1:1. A o minutu později to bylo už 2:1. Kubala v souboji přetlačil Krejčího a do rozhozené obrany uvolnil Petra, jenž podél vybíhajícího Rakovana nezadržitelně skóroval. V 57. minutě se do střely opřel Sadílek, ale z osmnácti metrů přestřelil. V 64. minutě mohl po křídelním průniku Jurošky skóre navýšit Petr, ale Fulnek byl u míče o chvilku dříve. Domácí herní a kombinační převaha však pokračovala. V 66. minutě branku přestřelil Daníček, předtím tvrdě pálil Sadílek. V 71. minutě se po dlouhé době dostala ke střele Vysočina, ale Ikaunieks z osmnácti metrů střílel těsně mimo tři tyče. V 79. minutě vpravo unikl a dobře odcentroval Fulnek, jenže Zoubele zakončit nedokázal. V 81. minutě se do vápna prosadil Navrátil, ale našel jen připraveného Rakovana. V 83. minutě unikl Kubala, zbavil se Tlustého, ale ideální příležitost ke střele prováhal a poté jeho střelu Rakovan dokázal vyrazit. V 86. minutě se Kubala po chybě Krejčího proháčkoval do další šance, ale Rakovan byl proti. Kdo čekal, že se hosté v závěru dostanou k ofenzivnímu tlaku, musel být zklamaný. Domácí k cenným třem bodům dokráčeli bez velkých obtíží.

2.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 0:0
16.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1