22.01.2013, Miroslav Fuks

Vysočina Admiře oplatila porážku

Vysočina Admiře oplatila porážkuFotbalisté FC Vysočina pokračují v úspěšné zimní bilanci. Za další výhrou vyrazili za Vídeň, kde změřili síly s 8. celkem rakouské Bundesligy Admirou Wacker. Zatímco před rokem Vysočina na svého rakouského soka nestačila v poměru 3:0, nyní mu stejnou mincí porážku oplatila. V první půli za Jihlavu skóroval Tomáš Rada a ve druhé půli další branky přidali Ondřej Šourek a Václav Tomeček.

Diváci: 50
Trenkwalder Admira: Tischler - Plassnegger (46. Palla), Lobo (33. Pöllhuber) Drescher (60. Schößwendter), Auer - Sulimani (60. Mikuš), Schachner (60. Toth), Thürauer (60. Mevoungou), Jezek (60. Tito) - Seeger (46. Schick), Schwab (60. Ouedraogo)
FC Vysočina: I. půle: Blažek – Vaculík, Šourek, Kopic, Marek – Masopust, Karlík, Rada, Kosak – Jungr, Vaněček. II. půle: Hanuš – Vaculík (65. Marek), Tlustý, Šourek (65. Kopic), Josl – Kliment, Kučera (68. Rada), Rada (65. Karlík), Tomeček – Ovseannicov, Vašíček.

V první šanci zápasu se ve 4. minutě ocitl hlavičkující Kopic po standardní situaci. Jeho pokus však letěl nad. V 8. minutě se dostal ke střele Jungr, jehož střelu brankář vyrazil. Vysočina byla nadále nebezpečnějším celkem a dočkala se i gólového vyjádření. Ve 27. minutě se na levém křídle prosadil Kosak, poslal dobrý míč na penaltu, kam si pro něj šel gólman. Pod tlakem útočníků Vysočiny balón neudržel, získal ho Jungr a následně se odrazil na vápna k volnému Radovi, který poslal pod břevno přesnou střelu do odkryté branky – 0:1. Admira se poté snažila o vyrovnání, ovšem vytvořila si jen jednu příležitost. Ve 40. minutě dostal dobrý míč z levého křídla Sulimaini, ovšem z dobré pozice střílel nad.

I do druhého dějství vstoupila Vysočina lépe. V 50. minutě byl faulován pronikající Josl, Vaculík volný přímý kop zakroutil do pokutového území, kde si na něj vyskočil Šourek. Gólman jeho hlavičku vyrazil, ovšem na dorážku hlavou byl krátký – 0:2. V 55. minutě odcentroval Josl a odražený míč našel na hranici pokutového území Kučeru, jehož tvrdá rána byla zablokovaná. V 59. minutě se Jihlava dočkala třetí branky, když Josl uvolnil na levé křídlo Tomečka, který si míč zasekl do středu a pravačkou pálil z dvaceti metrů nechytatelně pod břevno – 0:3. Vysočina poté kontrolovala vedení a čekala na brejky. Domácí Admira se snažila o korekci výsledku, ovšem gól jí nebyl přán. V 71. minutě pálil nad branku Ouedraogo, v 80. minutě v šanci neuspěl Mikuš a v 84. minutě nezvládl koncovku Schick. Vysočina si tak z předměstí Vídně odvezla povzbudivou výhru 0:3.