26.07.2009, Miroslav Fuks

Vysočina bez problémů ve 2. pohárovém kole

Vysočina bez problémů ve 2. pohárovém koleTradiční vykročení do fotbalové sezóny v podobě 1. kola Ondrášovka Cupu skončilo dle očekávání vítězstvím Vysočiny. Jihlavský favorit neměl na půdě divizního Velkého Meziříčí problém a dokráčel k vítězství 0:2 (0:1) po brankách mladíků Matěje Vydry a Stanislava Tecla. Ve 2. kole se Vysočina představí ve středu 2. září na půdě třetiligového Znojma.

Diváci: 550
Velké Meziříčí: Invald – Hort, Mucha, Pokorný, Jedlička (85. Halámek), Němec, Krejčí, Brychta, Beran, Berka (66. Kafka), Kratochvíl (72. Dufek).
FC Vysočina: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Cihlář - Vydra, Gába (88. Drábek), Lovětínský, Krutý (82. Leligdon) – Korčián (69. Simr), Tecl.

Vysočina do utkání vstoupila aktivně a už v 5. minutě se v první šanci objevil Korčián, jehož nepříliš prudký pokud gólman Invald lapil. O pět minut později však byl krátký na perfektivní křížnou přihrávku Krutého, po níž do odkryté branky přesně pálil Vydra – 0:1. Územní převaha Jihlavy pokračovala a domácí se nadále soustředili na hluboký obranný blok a rušivé protiútoky. Gólman Winter tak měl jen minimum práce. V první půli z jihlavského pohledu zaujala krásná střela Veselého z dvaceti metrů, průnik aktivního Tecl a následný prudký pokus, další solidní šance Korčiána a několik nebezpečně zahrávaných rohů, přičemž jeden z hlavičkových pokusů vyhlavičkoval domácí hráč z brankové čáry.
Vysočina si tak na pojištění hubeného vedení musela počkat do druhé půle. Už ve 49. minutě se na pravé straně uvolnil Vydra, ve vápně našel hlavičku Gáby, který přesně přiťukl Teclovi a ten střílel nechytatelně pod břevno – 0:2. Poté tempo utkání lehce opadlo a hra byla vyrovnanější. V 53. minutě se kýžené branky nedočkal Korčián, který ve vyložené šanci po přihrávce Krutého střílel vedle levé tyče. V 75. minutě pálil nad po přiťuknutí Lovětínského Krutý. Velké Meziříčí se do gólové šance nedostalo. V závěru utkání se na hřiště dostal i loňský dorostenec Jan Leligdon, který si tak připsal první start za „A“ tým FC Vysočina. Na lavičce dále zůstali a do hry nezasáhli Dupal, Kopic, gólman Štěpanovský a další exdorostenec Zdeněk Kučera.
„Splnili jsme povinnost a po zásluze jsme postoupili do 2.kola. Obdobná utkání jsou o trpělivosti favorita při zdolávání houževnaté obrany soupeře. Ten se v dnešním utkání vydal ze všech sil, my jsme však bezpečně zvítězili. Škoda, že jsme nebyli gólově efektivnější. Šancí jsme si vytvořili dost,“ řekl po utkání kouč Luboš Urban.