07.03.2009, Miroslav Fuks

Vysočina do jara vstoupila levou nohou

Vysočina do jara vstoupila levou nohouFotbalisté FC Vysočina na výborný podzim zatím nenavázali. V jarní předehrávce v listopadu pohledli Vítkovicím a dnes nezvládli duel na horké půdě 1.FC Slovácko. To o svém vítězství 3:0 (2:0) rozhodlo po chybách jihlavské defenzívy už v prvním poločase. Platonická převaha, velká snaha a šance FC Vysočina žádný gólový úspěch nepřinesly.

Diváci: 3350
Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Jurkič – Fujerík (90. Reinberk), Perůtka, Görner, Cleber – Holub (72. Sládek), Chmelíček (90. Kazár)
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek (33. Vydra) – Štohanzl (78. Karlík), Gába (46. Urban), Lovětínský, Cihlář - Faldyna, Simr.

Zahajovací sestava FC Vysočina postrádala výrazné překvapení. Určitý otazník na levém kraji zálohy vyřešil kouč Marko zařazením Tomáše Cihláře. Duo obránců Pavel Mareš a Michal Vyskočil nemohlo být vzhledem k trestu za 4 žluté karty využito.
O svém vítězství rozhodli agresivněji hrající domácí hned v úvodní půlhodině, kdy získali dvoubrankový náskok. Skóre otevřel už po čtvrt hodině hry Fujerík, který byl důrazný po chybě Vepřeka a poprvé zblízka prostřelil brankáře Vojáčka. Jihlava se snažila rychle srovnat krok a po obdržené brance otevřela více hru. Ve 27. minutě po volném kopu nebezpečně tečoval míč na přední tyč Simr, ale mířil těsně vedle. Po půlhodině neproměnil po faulu Vepřeka na pronikajícího Fujeríka penaltu Chmelíček, jehož střelu i dorážku brankář Vojáček vyrazil, míč ale vzápětí protlačil do sítě Cleber. Jihlava se navzdory dvěma obdrženým brankám snažila o útočný fotbal, deset minut před koncem poločasu zahodil vyloženou šanci Faldyna, který na hranici šestnáctky jen o centimetry minul levou tyč.
Ani po změně stran se hostům nepodařilo navzdory ofenzivnímu fotbalu vykřesat naději na zvrat. V 52. minutě se po akci Urbana ke střele dostal Simr, ale gólman Filipko byl znovu pozorný. Vysočině nevyšel o chvíli později ani nadějný brejk. Filipko byl opět proti. V 72. minutě Faldynovi chyběly k přesnému zakončení centimetry. Naopak Slovácko stále hrozilo rychlými protiútoky do otevřené obrany. V 80. minutě Němčický založil protiútok zakončený střelou Sládka, která pořádně vyprášila rukavice hostujícího brankáře. Šest minut před koncem vítězství domácího týmu potvrdil po Sládkově akci a následném přiťuknutí třetím gólem Chmelíček. Jeho střelu Vojáček jen sledoval a míč se od tyče odrazil směrem do branky.