31.03.2012, Miroslav Fuks

Vysočina na Vlašim umí! Veze cennou výhru!

Vysočina na Vlašim umí! Veze cennou výhru!Vysočina odjela do Vlašimi s jasným cílem zvítězit a udržet se tak v kontaktu s vyrovnaným čelem druholigové tabulky. Nelehký úkol zvládla na výbornou a po kvalitním a taktickém výkonu brala tři body za výhru 1:3 (1:2). Střelecké trápení Jihlavy protrhl jako první Stanislav Tecl, který ve druhé části upravil na konečný stav. Druhou branku hostí zaznamenal Tomáš Kučera, který se tak mohl radovat z prvního zásahu ve II. lize. Graffin snižoval ze sporně nařízené penalty.

Diváci: 600
Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Macháček (46. Janda), Starý - Pokorný (82. Červenka), Macek, Průcha - Vojta, Vaněček, Kosak.
FC Vysočina: Blažek – Obert, Halama, Komárek, Gavrić – Gabriel (71. Vaculík), Velický, Karlík, Helísek (87. Veselý) – Kučera (57. Jungr) - Tecl.

Kouč Roman Pivarník po dvou předchozích nezdarech vsadil na defenzivněji laděnou sestavu s ofenzivním záložníkem Kučerou a dvojicí středových záložníků Velickým a Karlíkem. Místo v sestavě tak nezbylo na Mešanoviće a exvlašimského Jungra, naopak se na post levého beka vrátil Gavrić a poprvé na jaře nastoupil v základní sestavě Gabriel. Jarní premiéru v průběhu utkání zažil i Vaculík. V sestavě bývalého jihlavského trenéra Luboše Urbana figuroval jihlavský host Kosak a další záložník FC Vysočina Robin Demeter zůstal na lavičce.

Úvod byl oboustranně opatrný. Plynulosti hry a ofenzivnímu fotbalu příliš nepomohlo ani intenzivní krupobití, které utkání provázelo po velkou část první půle. Ve chvíli, kdy intenzita krup možná dosáhla největší intenzity, zahřmělo. Zahřmělo ve 20. minutě, kdy Vysočina otevřela skóre zápasu. Po šlapáku na Karlíka zahrával přímý kop v nadějné pozici Halama. Zvolil tvrdou přízemní střelu, s níž měl Hanuš mnoho práce. Střelu jen vyrazil a s dorážkou do sítě už dobíhající Tecl neměl problém – 0:1. O devět minut bylo z jihlavského pohledu ještě veseleji. Kučera vysunul do brejku Tecla a sám si naběhl na jeho zpětnou přihrávku. Z prostoru penalty zamířil technicky na zadní tyč a vstřelil tak svůj vůbec první gólový úspěch ve II. lize – 0:2. Místo uklidnění na jihlavské kopačky přišlo několik drobných faulů hostujících hráčů a standardek. Po jednom z takových nákopů před Blažkovu branku zazněl ve 33. minutě překvapivý hvizd sudího Proskeho. Vzápětí k překvapení mnohých ukázal na penaltový puntík a udělil žlutou kartu Teclovi – penalta. Tu proměnil domácí kapitán Petrů a snížil na 1:2. Domácí ještě více ožili a tlačili se do útoku. Zároveň tak otevírali vrátka pro jihlavské brejky. Pět minut před koncem první půle Mackův centr některý z domácích hráčů prodloužil a jen tak tak, že míč neskončil v bráně. Naopak ve 44. minutě vysunul Kučera Tecla, který ze stran postupoval na gólmana Hanuše. Tísněn stoperem volil technický oblouček, který skončil těsně vedle levé tyče.

Do druhé půle vtrhla Vlašim jako velká voda s cílem rychle vyrovnat. V 50. minutě na zadní tyči hlavičkoval zpět do ohně Starý. Míč se snesl na hlavu Petrů, který svou hlavičku poslal nad. Jihlava si nejlepší odpověď připravila na 55. minutu. Po domácí standardce Kučera rychle vysunul za obranu Tecla, který pláchl stoperovi, ve vápně si zasekl míč a podél gólmana zasunul do sítě – 1:3! Další minuty byly nervózní a nenabídli mnoho gólových možností. Podepsal se pod tím i kluzký terén a vítr. Za zmínku stala situace z 68. minuty, kdy Gavrić podnikl útočný výlet a dostal se i ke střele, která však gólmana nepřekvapila. Gavrić byl na počátku další bezpečné situace ze 73. minuty, kdy byl těsně za vápnem faulován. Přímák krásně rozehrál Helísek a moc nechybělo, aby míč skončil v síti. Do konce utkání si už hosté výhru zkušené pohlídali a cennou výhrou se udrželi v kontaktu se špičkou tabulky.

7.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 2:0
21.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 1:3