22.06.2024, Miroslav Fuks

Vysočina na úvod letní přípravy přehrála Chrudim

Vysočina na úvod letní přípravy přehrála ChrudimVysočina ve dvou kombinovaných sestavách na úvod letní přípravy hladce přehrála druholigového soka - MFK Chrudim 4:0 (1:0), když skóre utkání otevřel Tomáš Franěk z přímého kopu a ve druhém poločase skórovali David Štětka, Michal Záhradnik a Miroslav Křehlík.

přát., sobota 22.6.2024, 11:00, Jiráskova
4:0
(1:0)
ChrudimChrudim

Góly: 45. Franěk, 55. Štětka, 82. Záhradnik
Rozhodčí: Lovětínský – Pfeifer, Cichra
FC Vysočina: 1. půle: Mastný – Hošek, Štětka, Boussou, Haala – Tureček, Pešek – Franěk, Šancl, Siaw - Křivánek. 2. půle: Jágrik – Chytrý, Štětka, Sládek, Labaran – Vítek, Sadiq – Křehlík, Ritter, Selnar – Záhradnik.
Chrudim: Šerák – Bauer, Kitanovski, Kosek, Krejčí, Kutík, Látal, Matoušek, Řezníček, Skwarczek, Toml. Náhradníci: Číž - Major, Horvát, Sotorník, Hudec, Holub, Malecha, Polanský, Živanović

První půle nabídla vyrovnaný boj s šancemi a ofenzivními akcemi na obou stranách. Z pozice FCV volal po gólu samostatný nájezd Fraňka, jehož zakončení skončilo těsně vedle tyče, a též střela Šancla z hranice šestnáctky, která orazítkovala pravou tyč Šerákovy branky. Na druhé straně se v šancích Chrudimi dvakrát vyznamenal pozorný gólman Mastný. Nutno dodat, že červené hosty notně trápily průniky a náběhy rychlonohého Křivánka na hrotu. Domácí měli příležitost kopat tři přímé kopy z nadějných pozic a právě ten poslední vedl k úvodní brance utkání. Franěk jej poslal z osmnácti metrů nechytatelně pod břevno – 1:0.

Vysočina do druhého dějství na 10 pozicích obměnila sestavu, zůstal pouze urostlý pravý stoper Štětka. A nutno dodat, že domácí byli lepším týmem. Nebezpečnými střelami zahrozil Křehlík a hned dvakrát Selnar. Právě Selnar v 55. minutě zahrával od levého praporku rohový kop, který do sítě hlavou usměrnil Štětka – 2:0. V 82. minutě žlutý vyšel rychlý kontr, který levačkou nechytatelně zakončil na hrotu nastoupivší Záhradnik – 3:0. Skóre dal konečnou podobu v 88. minutě Křehlík, který si skvěle zaběhl za obranu na parádní kolmici Sadiqa a byl u míče dříve než hostující gólman – 4:0.

Ježour TV: Po vítězné úvodní letní přípravě proti Chrudimi jsme vyzpovídali střelce druhé branky, nováčka v kádru a jediného fotbalistu, který odehrál celé utkání – stopera David Štětku.