16.04.2019, Miroslav Fuks

Vysočina o výhru přišla dvě minuty před koncem

Vysočina o výhru přišla dvě minuty před koncemZdálo se, že Vysočina naváže na důležitou výhru z Hradce Králové. I o čtyři dny později ve Vlašimi vedla brankou Stanislava Klobásy z první půle, úspěšně odolávala snaze domácích a selhávala v šancích, které volaly po uklidňující druhé brance. Jenže ve Vlašimi se hradecký scénář zopakovat nepodařilo. Domácí dokázali dvě minuty před koncem díky hlavičce Fotra srovnat na konečných 1:1 (0:1).

Diváci: 506
Vlašim: Bačkovský – Piško (29. Kadlec), Výborný, Mizerák, Pavlík – Fotr, Janda, Blecha, Fortelný (46. Kučera) – Badocha, Novotný. Náhradníci: Řehák – Štochl, Giliazutdinov, Selemani.
FC Vysočina: Vejmola - Vedral, Tijani, Chlumecký, Novotný – Šulc, Vaculík – Javůrek (82. Petr), Zoubele (90. Šefčík), Preisler – Klobása (52. Klíma). Náhradníci: Veselý – Machuča, Šumský, Jawo.

Kouč Radim Kučera oproti utkání s Hradcem Králové sáhl k jedné změně, když Bredu nahradil Vedral. Alespoň na lavičce už byl k dispozici Klíma

Jako první zahrozil svým náběhem mezi obránce Fotr, ale Vejmola byl v 5. minutě u balónu dříve. V 8. minutě zleva pronikl do vápna Zoubele a vyslal střelu na zadní tyč, která letěla těsně vedle a dobíhající Klobása na ni nedosáhl. O tři minuty později už byl jihlavský útočník na správném místě. Šulc vysunul do vápna Novotného, ten vypálil a tečovanou střelu uklidil do sítě Klobása – 0:1! Ve 14. minutě vyslal utěšenou ránu Janda, ovšem z dvaceti metrů těsně minul. Ve 21. minutě domácí obraně pláchl Šulc a před vápnem vypálil. Jeho rána nadělala Bačkovskému velké problémy. Ve 29. minutě Javůrek odcentroval a našel před brankou Preislera, který však hlavičkoval v záklonu nad břevno. V 33. minutě Vysočina zahrávala přímák z nadějné pozice dvacet metrů od brány. Vaculík vypálil pěkně, ale levou tyč těsně minul. V 37. minutě o sobě zase dali vědět domácí, když Fortelného centr se míč odrazil k Pavlíkovi, jehož rána prosvištěla nad břevno. První půle tak skončila zaslouženým těsným vedením FCV.

Vlašim měla energický nástup do druhé půle, čímž navázala na slušný výkon v závěru prvního poločasu. První velkou šanci však měli hosté. V 55. minutě se za obranou prosadil Zoubele a zpětnou přihrávkou oslovil Klímu. Jeho ránu Bačkovský vyrazil a následná dorážka Šulce letěla těsně nad brankovou konstrukci. Vlašim se ke střele poprvé dostala v 65. minutě, ale Dao Vejmolu příliš neprověřil. Na druhé straně Zoubele našel ve vápně Klímu, ten vypálil z první, ale gólman byl na místě. Z následného Javůrkova rohu na zadní tyči střílel Preisler, ovšem jeho ránu domácí obránce vykopl z brankové čáry. Kolem 74. minuty si hosté vytvořili velký tlak a hned tři šance v rozmezí minuty. Vyrovnání viselo ve vzduchu při střelách Jandy a Fotra. Při FCV však stálo štěstí a pohotový Vejmola. V 79. minutě mohl Vysočinu uklidnit Zoubele, ale sám před gólmanem volil střelu, kterou Bačkovský vyrazil. V 81. minutě po centru Kučery zprava nebezpečně hlavičkoval Novotný, ale mířil jen do středu branky na nachystaného Vejmolu. V 85. minutě vlevo unikl Klíma a centroval před branku na nabíhajícího Preislera, ovšem Bačkovský byl u kulatého nesmyslu rychleji. V 89. minutě byli domácí za svoji snahu odměněni vyrovnávací brankou. Po centru zleva hlavičkoval přesně Fotr – 1:1. Vysočina se v závěru snažila ještě strhnout výhru na svoji stranu, ale do šancí se nedostala. Musela se tak spokojit s jednobodovým ziskem.

9.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 3:0
23.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 1:1