02.09.2009, Miroslav Fuks

Vysočina po tragickém úvodu vypadla z poháru

Vysočina po tragickém úvodu vypadla z poháruCesta FC Vysočina Ondrášovka Cupem skončila ostudně už ve 2. kole. Jihlavský tým ve Znojmě předvedl tragickou úvodní čtvrthodinu, během níž inkasoval a přišel o vyloučeného Tlustého. Domácí třetiligový celek byl na koni, v závěru půle ještě přidal druhou branku a ve druhé části přežil několik velkých šancí hostí. Nakonec se tak po zásluze radoval z vítězství 2:0 a šance přivítat v dalším kole 1.FC Slovácko.

Diváci: 850
Znojmo: Hrubý – Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger – Lacko, Vavřík, Zapalač (77. Podzemský) - Minarech, Kováč (82. Lukáš), Krhut (87. Zifčák).
FC Vysočina: Krajíček - Veselý, Tlustý, Kadlec, Caha - Karlík (46. Vydra) - Gabriel, Krutý (46. Lovětínský), Šisler, Cihlář - Korčián (57. Tecl).

Kouč Luboš Urban dle očekávání sáhl k několika změnám v sestavě. Brankářská jednička Winter dostala volno a tak se mezi tři tyče postavil Krajíček. Obrana zůstala kompletní, ale v dalších řadách byly tři změny oproti domácímu utkání s Hlučínem. V základu se neobjevili Gába, Vydra a Tecl a místo nich hráli Korčián, Karlík a Cihlář. Nová posila Jan Gruber stále ještě nebyla z administrativních důvodů k dispozici.

K první nebezpečné střele do Krajíčkovy náruče se Znojmo dostalo v 9. minutě. Vysočina odpověděla ve 12. minutě průnikem Veselého, který pálil levačkou vedle. Ve 14. minutě vpravo hrubě chyboval Veselý a míč se od Kováče dostal ke Krhútovi, jenž propálil Krajíčka – 1:0. Vzápětí obdržel Tlustý druhou žlutou kartu v rozmezí tří minut a zamířil pod sprchy. Další brance byli domácí blízko ve 20. minutě, kdy Caha míč vykopával z brankové čáry. Vysočina mohla i v deseti vyrovnat v 31. minutě. Korčián na malém vápně našel Gabriela, který z první pálil do dlaní připraveného Hrubého. Jen těsně vedle pravé tyče šel v 33. minutě přímý kop Krutého. Jihlavská pohroma byla dokonána v posledních chvílích první půle. Znojemský hráč centroval zleva a na malém vápně hlavičkoval do sítě nikým neatakovaný hrot Kováč. Tentýž fotbalista mohl vzápětí dokonce zvýšit, ale Krajíček jeho hlavičku vytáhl nad břevno.

Do druhé části vstoupila Vysočina velmi ofenzivně a s čerstvou krví. I v deseti si vytvořila několik gólových šancí, po kterých mohla duel zdramatizovat. Bohužel se tak nestalo. Ve 49. minutě vyškrábl Šislerův přímák skvělý Hrubý, v 63. minutě napálil Lovětínský spojnici břevna a tyče, v 67. minutě vytěsnil Gabrielovu střelu opět brankář, v 69. minutě zazdil loženku po Veselého centru Vydra a v 81. minutě se přes obránce prodral Tecl, ovšem gólman ho vytlačil z dobrého úhlu a následnou přihrávku Gabriel trefil velmi špatně. V samotném závěru se už zdeptaná Vysočina na šance nezmohla. Znojmo utkání dohrálo v euforii a mohlo své vedení ještě zvýšit.