25.01.2012, Miroslav Fuks

Vysočina porazila Brno a postoupila do finálového turnaje

Vysočina porazila Brno a postoupila do finálového turnajeFotbalisté FC Vysočina poprvé v historii postoupili do semifinále zimní Tipsport ligy. Ve své brněnské skupině nepoznali hořkost porážky a krom remízy s Olomoucí dokázali zdolat Zlaté Moravce, Slovácko, Znojmo a dnes v přímém souboji o postup i domácí Zbrojovku Brno. Jihlavský celek měl v utkání více ze hry a nakonec díky dvěma proměněným penaltám zvítězil 0:2 (0:0). Úspěšným exekutorem byl v 59. a ve 4. minutě nastavení Stanislav Tecl.

BrnoBrno
Turnaj, středa 25.1.2012, 11:00
0:2
(0:0)

Góly: 59. a 90.(+4) Tecl (obě z pen.). ŽK: Pašek. Rozhodčí: Adámek - Paták, Marek.
Brno: Doležal I - Pašek, Pernica (46. P. Buchta), Šoljič (72. Simerský), Machalický (73. Král) - Michna (72. Vávra), Hromek, R. Buchta (63. Fall), M. Sedláček (46. Lutonský) - Švancara, Doležal II.
FC Vysočina: Uvarenko – Obert (65. Veselý), Halama, Komárek, Šilinger (70. Gavrić) – Helísek, Karlík (25. Velický), Kučera (65. Fadrný), Matějov (80. Kliment) – Sedláček (46. Mešanović), Tecl.

V základní sestavě Vysočiny nastoupil devětadvacetiletý záložník David Helísek. Se svými novými spoluhráči musel čelit úvodní aktivitě Brna. To však ve svých nadějných příležitostech neuspělo a tak postupně přebrala iniciativu a gólové šance Vysočina. Druhou část už hosté ovládli a korunovali ji proměněným pokutovým kopem po faulu na Helíska. Zodpovědnost na sebe vzal Stanislav Tecl. Tentýž hráč zužitkoval tuto nejvýhodnější standardní situaci ve 4. minutě nastavení.

„Brno bylo v první dvacetiminutovce lepším, důraznějším a aktivnějším týmem. Drželo míč a hráči soupeře byli pohyblivější. Do výraznějších šancí jsme je však nepustili. Nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa. Závěr poločasu však už patřil nám a převahu jsme udrželi i do druhé půle. Zaslouženě jsme ji přetavili v cenné vítězství," řekl k zápasu trenér Roman Pivarník, který doplnil: „Do zápasů turnaje jsme šli, stejně jako všechny týmy, z plné přípravy. Proto nás zisk 13 bodů velice těší. Před námi je atraktivní, ale zároveň hodně náročný víkend. Když se podíváme na náš současný poměrně úzký kádr, v němž je několik zdravotně indisponovaných hráčů, tak bude hodně složité oba zápasy zvládnout. Musíme eliminovat riziko zranění, tudíž uvažuji o tom, že ve finálovém klání celého turnaje dáme šanci i některým hráčům juniorky. Dnes nám s výronem v kotníku už v první půli odkulhal Karlík, oproti tomu už bude k dispozici Tlustý."

• fotografie z utkání naleznete na webu FC Zbrojovka Brno ZDE.

8.kolo | Brno - FC Vysočina | 5:1
22.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0