13.10.2006, Miroslav Fuks

Vysočina se proti Čáslavi trefovala až na branku před novou tribunou

Vysočina se proti Čáslavi trefovala až na branku před novou tribunouFotbalisté FC Vysočina pokřtili novou tribunu zrekonstruovaného stadiónu vítězstvím proti Čáslavi. To se však nerodilo vůbec lehce. Naštěstí se jihlavští střelci probudili po obrátce stran, když stříleli právě na branku před novou velmi slušně zaplněnou tribunou. Klíčový první gól vsítil Ivo Svoboda a na konečných 2:0 zvýšil z penalty kapitán Petr Vladyka.

Diváci: 3100

FC Vysočina: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý (86. Cihlář), Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Faldyna, Peteřík (56. Malínek).
Čáslav: Švenger - Kunášek, Šrámek, Mráz, Kurak - Blažej (63. Sedláček), Haniak (90. Franc), Pazdera, Urban (78. Dubský) - Jirouš, Bálek.

Před úvodním hvizdem hrací plocha patřila jihlavským mažoretkám a poté trojici ve složení ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis, primátor Jihlavy Vladimír Hink a hejtman Kraje Vysočina RNDr. Miloš Vystrčil. Tito klíčoví protagonisté rekonstrukce stadiónu nejdříve promluvili k rekordně zaplněnému stadiónu a poté slavnostně přestřihli pásku. Na akci krom celé řady hostů nechyběli ani zástupci vedení ČMFS - JUDr. Alexander Károlyi, Ing. Pavel Mokrý a JUDr. Ivo Lubas.

Trenér Bokša postavil do úvodního zápasu 11. kola II. ligy zcela očekávanou sestavu, která byla totožná s duelem v Blšanech. Do první půle jeho „vyvolení“ vstoupili velmi aktivně, ovšem tu největší šanci ve 13. minutě kanonýr Faldyna po krásné kombinaci Veselého s Demeterem spálil. Ve 25. minutě zahrál Vladyka signál na hlavičkujícího Šourka, ale ani z této příležitosti gól nepadl. Do třetice přesně nemířil Faldyna po centru Vladyky v 31. minutě. Když minutu před koncem první půle Veselého přizemní přihrávce nenašla ani jednoho z dvojice jihlavských hrotů, skončila úvodní část bez branek.

Obavy z dlouhého dobývání pozorné a úporné čáslavské obrany zaplašil už v 52. minutě Svoboda, který z voleje ke vzdálenější tyči usměrnil přetažený centr agilního Veselého. Domácí se poté trochu zatáhli a Zenit začal hrozit vyrovnáním. Naštěstí Kunášek ani Bálek cestu do sítě nenašli. Definitivní zlom tak přišel v 70. minutě, kdy Veselý v pokutovém území hlavičkoval tak, že obránce Kunáška přinutil zahrát rukou. Následnou penaltu se štěstím proměnil Vladyka. Další penaltový moment na straně před novou tribunou diváci viděli za pouhé tři minuty později, kdy Veselý dostal přesný pas za čáslavské beky, kličkou se zbavil gólmana Švengra a ten ho srazil k zemi aniž by nějak zasáhl míč. Místo očekávané penalty a druhé žluté karty pro Švengra však rozhodčí k údivu všech nechal pokračovat ve hře. Není možné si odpustit poznámku, že pokud neviděl faul na Veselého, tak měl našemu krajnímu záložníkovi udělit žlutou kartu, což se také nestalo… Další penalta však na sebe nenechala dlouho čekat, neboť v 77. minutě pískl sudí Drábek do píšťalky při Haniakově pádu v jihlavské šestnáctce. Hostující Pazdera ale penaltu poslal jen do břevna, čímž potvrdil aktuální střeleckou krizi Čáslavi. Zbytek duelu už se odehrával v euforii domácích fanoušků a přinesl několik pěkných fotbalových momentů. Nejvíce asi potěšila krásná rána Kadlece z přímého kopu v 89. minutě, kterou Švengr vytáhl nad břevno. Na skóre se do konce utkání nic nezměnilo a duel skončil zaslouženým vítězstvím Vysočiny, která se tak blíže přiblížila postupovým příčkám.

Preview: Představujeme domácího soupeře – FC Zenit Čáslav

11.kolo | FC Vysočina - Čáslav | 2:0
26.kolo | Čáslav - FC Vysočina | 1:2