13.02.2011, Miroslav Fuks

Vysočina si připsala zaslouženou výhru nad Vlašimí

Vysočina si připsala zaslouženou výhru nad VlašimíPřípravný duel 2. a 3. celku II. ligy skončil výhrou domácího FC Vysočina 2:0 (0:0). Jihlavský tým ovládl zejména první půlhodinu zápasu, ovšem k zasloužené výhře dospěl až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve se v 72. minutě trefil Radek Görner a v 79. minutě otevřel svůj letošní střelecký účet Muris Mešanović z pokutového kopu po faulu při jeho průniku.

přát., neděle 13.2.2011, 13:00
2:0
(0:0)
VlašimVlašim

Góly: 72. Görner, 79. Mešanović
Diváci: 200
FC Vysočina: Svoboda – Veselý, Tlustý (55. Halama), Šimáček, Šilinger – Kopic, Karlík, Gába (63. Görner), Kosak – Bača (77. T.Kučera), Tecl (46. Mešanović).
Vlašim: Kulovaný – Nešpor, Krmpotič, Petrů, Schuster – Peroutka, Droppa, Tafat, Průcha – Bálek, Nádeníček. Střídali: Císař, Vebr, Stejskal, Jícha, Norek, Janda.

Domácí tým do zápasu vstoupil velmi aktivně. Neustálým napadáním vytvářel velký tlak na míč, z čehož pramenila územní převaha a řada standardních situací. V první šanci se objevil v 8. minutě Tecl, ale nezvládl finální přihrávku. V 19. minutě Bača středem uvolnil Tecla, ten našel nabíhajícího Kopic, který vystřelil krásně, ovšem gólman míč vyrazil. Na druhé straně se ve 27. minutě zjevil na nadějné příležitosti Bálek, ale pálil hodně vedle. V 36. minutě Kopic na pravém křídle uvolnil Baču, jenž místo přihrávky volil střelu. Ta však mířila vedle pravé tyče.

Po změně stran to byla ve 47. minutě nejprve střela jednoho z vlašimských hráčů, která prosvištěla nad břevnem. Neuspěl ani Mešanović v 53. minutě, kdy se prosadil k dlouhému míči za obranu, ale stačil trefit pouze gólmana do hlavy. Vedle pálil i Görner v 65. minutě po přihrávce Kopice. V 72. minutě se už diváci dočkali. Kosak rozehrál standardní situaci zprava na zadní tyč, kde našel pohotovou placírku Radka Görnera – 1:0. V 75. minutě střílel aktivní Mešanović nad, ale o 4 minuty později už si spravil náladu. Šikovně se prosadil ve vápně, byl faulován a vzápětí chladnokrevně proměnil pokutový kop – 2:0. V poslední desetiminutovce se neujala střela Kosaka po přihrávce Kučery a před brankou Svobody nemířil přesně Janda.

„Prvních zhruba pětatřicet minut jsme hráli velice dobře. Konečně se v naší hře objevilo to, co nám chybělo v předchozích zápasech – ofenzivní podpora krajních obránců. Nadále však scházela kvalitní finální přihrávka. Ve druhé půli jsme šli proti velice kvalitnímu soupeři cílevědomě za výhrou. Té jsme se zaslouženě dočkali a to i přesto, že ve druhé části podpora útoku nebyla ideální,“ řekl k zápasu trenér Josef Vrzáček, jenž postrádal hned 7 hráčů do pole – Gavriće, Cihláře, Vaculíka, Dolejše, Dorta, Šimonka a Krutého.

7.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 2:0
21.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 1:3