26.07.2008, Miroslav Fuks

Vysočina si v Třebíči zopakovala loňský výsledek

Vysočina si v Třebíči zopakovala loňský výsledekStejným výsledkem, jako před rokem, skončilo utkání I. kola Poháru ČMFS v Třebíči. Divizní domácí celek na favorizovanou Vysočinu nestačil a v regionálním derby podlehl 1:4 (1:2). Za HFK korigoval na nadějných 1:2 Karásek a za hosty se dvakrát radoval Rabušic a jednou zkušení Kadlec a Faldyna.

TřebíčTřebíč
1. kolo, sobota 26.7.2008, 17:00
1:4
(1:2)

Góly: 37. Karásek - 35. a 36. Rabušic, 65. Kadlec, 71. Faldyna
FC Vysočina: Vojáček – Gabriel (60. Veselý), Kadlec, Tlustý, Vepřek – Dupal, Gába, Drábek (71. Lovětínský), Cihlář – Faldyna, Rabušic (60. Tecl).

Kouč Karol Marko se při prázdné marodce rozhodl ponechat na lavičce Schneidera, Veselého či Lovětínského a poprvé dal příležitost v základní sestavě ofenzivnímu záložníkovi Drábkovi. „Byl pro naši hru přínosem a podal dobrý výkon. Zapojoval se na našich kombinací a zaujal střelou, kterou gólman jen s námahou vytáhl,“ zhodnotil jeho výkon jihlavský trenér.
Zápas měl tradiční pohárový obraz. Domácí celek proti týmu z vyšší soutěže nasadil koncentrovanou obranu, bojovnost a houževnatost. Favorit musel pracně hledat cestu k soupeřově brance a usilovat o brzy vstřelený gól. Vysočina měla od počátku utkání převahu, vytvářela si šance i standardky, ovšem klíč k třebíčské brance našla až v 35. minutě, kdy po Dupalově rohu hlavičkoval o sítě Rabušic. Tentýž hráč zvýšil o minutu později na 0:2, když byl ba konci výborné kombinace a finální přihrávky Vepřeka. Příjemné vedení však hosty ukolébalo a domácí vzápětí dokázali Karáskem snížit na 1:2, když využili zaváhání jihlavské obrany a odraženého míče. Vysočina však drama nepřipustila. Nadále měla hru ve své moci a ve druhé části přidala další dvě branky. Na 1:3 zvýšil Kadlec, který do sítě dorazil odražený míč po hlavičce Faldyny z rohového kopu. Konečnou podobu skóre dal kapitán Faldyny, když v 71. minutě proměnil pokutový kop za sražení pronikajícího dorostence Tecla.
„Podali jsme dobrý výkon. Zápas jsme měli pod kontrolou a s chutí jsme si zahráli. Hráči určitě zanechali lepší dojem než ve středu na Kladně,“ stručně zhodnotil duel Marko.
Ve 2. kole Poháru ČMFS na Vysočinu čeká divizní Líšeň, která dnes zdolala třetiligové Znojmo. Zápas je na programu ve středu 3. září od 17:00 hodin.