30.07.2021, Michal Růžička

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!

Vysočina si z Ústí nad Labem odváží 3 body!V úvodním utkání druhého kola Fortuna národní ligy prohrálo Ústí nad Labem s Vysočinou Jihlava 1:2. Na první branku zápasu se dlouho nečekalo, po rohovém kopu ji dal ve 13. minutě devatenáctiletý Fares Shudeiwa. Ústí ještě v nastavení snížilo na rozdíl jedné branky, ale víc Jihlava soupeři nedovolila a odváží si 3 body!

Ústí nad LabemÚstí nad Labem
2.kolo, pátek 30.7.2021, 18:00
1:2
(0:1)

Gól: 90+2. Miskovič – 13. Shudeiwa, 89. Araujo-Wilson
ČK:
ŽK: 75. Alexandr (UNL), 77. Brak (UNL), 87. Miskovič (UNL), 90+2. M. Bílek (UNL) – 41. Křišťál (JIH), 42. Vedral (JIH), 56. Arroyo (JIH), 70. Shudeiwa (JIH), 87. Araujo-Wilson (JIH)
Rozhodčí: Krejsa – Flimmel, Pečenka
Ústí nad Labem: J. Plachý – Hudec (46. Chodora), Brak, M. Bílek, Strada (57. Alexandr) – Miskovič, Jiránek – Emmer (46. Krobot), Čičovský (68. Mechmache), Ogiomade – Prošek (77. Angelozzi)
FC Vysočina: Vejmola (C) – T. Svoboda, Pojezný, T. Vlček, Křišťál – Tureček, Shudeiwa (85. Fila) – Arroyo (64. Křivánek), Selnar (75. Franěk), Peřina (85. Štefánek) – Vedral (75. Araujo-Wilson)

V minulém ročníku ligy nedokázala Vysočina se Severočechy uhrát ani bod, což toto mladé mužstvo chtělo v dnešním duelu napravit. Trenérský tým se v zápase proti Ústí na Labem musel obejít bez dvou nejzkušenějších hráčů. Kapitána Matúše Lacka nepustilo lehké zranění, které si přivodil z domácího zápasu proti Varnsdorfu. Lukáš Zoubele má lehčí svalové zranění. Místo nejzkušenějších jihlavských borců zaujali Miroslav Tureček ve středu zálohy a Jaroslav Peřina na levém křídle. Jakub Selnar se posunul v sestavě na místo ofenzivního záložníka.

Po opatrnější úvodní desetiminutovce si Jihlava vybojovala první nadějnou situaci v podobě přímého kopu jen pár metrů za vápnem. Střelu Jakuba Selnara dokázal brankář domácích vytěsnit mimo bránu. Následný rohový kop si vzal na starost opět Selnar a po zmatcích v obraně Severočechů se k odraženému míči dostal Fares Shudeiwa, který střelou po zemi ve 13. minutě otevřel skóre zápasu – 0:1. Arma se snažila odpovědět v 35. minutě, kdy prudkou střelu Václava Proška vyrazil nad horní tyč Luděk Vejmola. Poločas skončil vedením Vysočiny.

Po pauze se tlak domácích zvyšoval. Jihlavští však bránili zodpovědně, a právě oni si vypracovali první gólovou příležitost druhého dějství. Krátce po začátku půle se po přihrávce Filipa Vedrala sám před odkrytou bránou zjevil Jaroslav Peřina, ale v stoprocentní příležitosti si neporadil a nastřelil pouze tyč ústecké branky. Severočechům se nedařilo najít recept na jihlavskou defenzivu. Když už ji v 86. minutě hráči Severočechů překonali, tak si v situaci jeden na jednoho s brankářem neporadil Alessandro Angelozzi, když stačil jihlavský stoper Tomáš Vlček zasáhnout a soupeřovu střelu zblokoval na roh. V samotném závěru byly ještě k vidění dvě branky. Nejprve se za Vysočinu prosadil Araujo-Wilson, který dostal míč zády k bráně. Prvním dotykem se uvolnil přes bránícího obránce a utíkal sám na brankáře a křižnou přízemní střelou zvýšil na rozdíl dvou branek – 0:2. Pro talentovaného útočníka to byla první soutěžní branka v jihlavském dresu. V nastavení ještě snížil Miskovič, který se trefil z přímého kopu rovnou do šibenice jihlavské branky a korigoval stav zápasu na konečných 1:2.

Vysočina pod novým trenérem Janem Kameníkem navázala na své úvodní utkání a v soutěži pokračuje bez zaváhání. O další body bude v příštím kole bojovat na své půdě proti Dukle Praha.

„Řekl bych, že jsme dobře vstoupili do zápasu svojí aktivitou. Věděli jsme, že soupeř má svojí kvalitu. Jsou dobří na míči, dobře kombinují. Povzbuzení dobrým výsledkem z Třince, odkud si odvezli tři body a v utkání byli lepší. Takže jsme věděli, že Ústí umí hrát dobře kombinačně, hrát do rychlých protiútoků. To jsou kvality, které převáží misky vah na jejich stranu, ale myslím, že úvod zápasu byl pro nás relativně slušný. Dokázali jsme se prosadit. Dali jsme úvodní branku. Kluci si první poločas odpracovali velice dobře. Do druhého poločasu se soupeř zvednul. Domácí nás začali tlačit. My jsme se bohužel po zbytečných ztrátách dostávali pod tlak. Když jsme získali míč, tak místo toho abychom rozvinuli rychlý útok, jsme zbytečně ztráceli míče a soupeř se dostával na koně. Nakonec se nám povedlo vstřelit druhou branku po individuální akci, kde se prosadil Justin Wilson. Závěr jsme zbytečně zdramatizovali. Soupeř se dokázal prosadit po standardní situaci. V každém případě je potřeba hráčům poděkovat za předvedený výkon, protože to poctivě odpracovali. Řekl bych, že je hodně pozitivní, že jsme se dokázali vypořádat s absencemi, které jsme měli, ať už Lacko či Zoubele. Jsou to hráči, kteří jsou stěžejní a rozdílový. Ztráta každého hráče je citelná. Na druhou stranu je šířka kádru velmi dobrá. Hráči, co je nahradili, to odpracovali velice dobře. Dokázali se s tím vypořádat. Jsme rádi, že se hráči, kteří dnes dostali příležitost, chopili své šance a ukázali svoji kvalitu,“ okomentoval vítězství jihlavský trenér Jan Kameník

„Justin na sobě pracuje. Je potřeba, aby dobře trénoval a vkládal do každého dne, který je s námi, spoustu energie. Je vidět, že je to hráč, který se dokáže dobře zorientovat v pokutovém území. Je to hráč, který může mít mimořádné kvality. Je to hráč, který umí obejít soupeře jeden na jednoho a dokáže se prosadit. Je pro nás platným hráčem. Je potřeba, aby zapracoval na větší pohyblivosti a větší kvalitě do defenzivy. V ten daný moment se může stát komplexním fotbalistou.“ ohodnotil výkon mladého útočníka Justina Wilsona Jan Kameník.

2.kolo | Ústí nad Labem - FC Vysočina | 1:2
16.kolo | FC Vysočina - Ústí nad Labem | 2:1