19.04.2023, Miroslav Fuks

Vysočina si z Varnsdorfu veze nejvyšší porážku klubové historie

Vysočina si z Varnsdorfu veze nejvyšší porážku klubové historieOčekávaný velmi těžký duel FC Vysočina na stadiónu Varnsdorfu, který hraje ve velmi dobré formě a Jihlavě se zde dlouhodobě nedaří, se změnil v ostudu. Po relativně vyrovnané první půli, v níž vyrovnával Jakub Selnar, přišlo katastrofální rozmezí mezí 60. a 74. minutou, v němž domácí vstřelili pět (!!!) branek. Snížení z kopačky Justina Araujo-Wilsona nic nezměnilo na nejvyšší porážce klubové historie od roku 2000.

VarnsdorfVarnsdorf
23.kolo, středa 19.4.2023, 17:00
7:2
(1:1)

Gól: 25. a 65. Schön, 44. a 60. Osmančík, 65. Schön, 67. a 71. Tanko, 74. M.Kubista – 35. Selnar, 78. Araujo-Wilson
ŽK: 63. Ondráček, 79. Penc
Rozhodčí: Krejsa – Vodrážka, Hádek
Diváci: 380
Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kubista, Zbrožek, Kurka – Bláha (C) (77. Penc), Samko – Schön (71. Ludvíček), Ondráček (66. Rudnytskyy), Osmančík (66. Dufek) – Tanko (71. Švanda). Náhradníci: Sirotník.
FC Vysočina: Jágrik – Svoboda (75. Piško), Vedral, Gabriel, Křišťál – Tureček, Lacko (75. Irodotos) – Křehlík, Selnar, L.Fila (59. Ogiomade) – Záhradník (68. Araujo-Wilson). Náhradníci: Janota – Tall, Miška.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Smetana oproti sestavě s Líšní sáhl hned ke čtyřem změnám, když místo Peřiny, Ogiomadeho, Vítka a Araujo-Wilsona nastoupili Křišťál, Lacko, Selnar a poprvé v základní sestavě v ligovém duelu „áčka“ odchovanec Miroslav Křehlík.

Vysočina do utkání vstoupila aktivně, ovšem první šanci měli domácí. Ondráček ve 4. minutě poslal míč za obranu na nabíhajícího Samka, který se tísněn stopery octil ve vápně před Jágrikem. Vystřelil dobře, ovšem jihlavský gólman jeho pokus vytěsnil. V 11. minutě vyslal skrytou přízemní střelu za hranicí vápna Osmančík, ale jeho rána těsně minula pravou tyč. Ve 21. minutě skončila střela Schöna v náručí Jágrika. O čtyři minuty už šel aktivnější Varnsdorf do vedení. Jágrik dobře vyběhl mimo vápno na dlouhý míč za obranu, který odkopl směrem k autové čáře zhruba čtyřicet metrů od branky. Jenže míč přistál u Schöna, který si jej rychle posunul a z velké vzdálenosti poslal do odryté branky nechytatelný centr. Jágrik dobíhal marně 1:0. Vysočina v prvním poločase byla méně nebezpečným celkem, přesto dokázala na domácí vedení odpovědět. V 35. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Selnar. Z osmnácti metrů nic nevymýšlel a na kluzkém terénu vystřelil. A pravděpodobně i díky teči dalších hráčů propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Varnsdorfu poté trochu „spadl řetěz“ a hra se vyrovnala. Bohužel, těsně před odchodem do kabin si domácí vzali vedení zpět. Ve 44. minutě Schön si navedl míč na střed hřiště a přihrávkou vybídl Osmančíka, který přízemní střelou zpoza vápna skóroval - 2:1. Střelci si věřili ze středních vzdáleností, což minutu před koncem půle ještě dokumentoval Svoboda, ale jeho táhlý pokus dvaceti metrů branku minul.

Zajímavý ofenzivní duel pokračoval i zkraje druhého poločasu. Po minutě hry to šajtlí zkoušel Samko, ale Jágrik jeho střelu lapil. Na druhé straně měl gólovou pozici dorostenec Záhradnik, který nastoupil netradičně na hrotu. Ve vápně si našel odražený míč a pohotově vypálil. Bohužel metr nad břevno. Jihlava však byla nadále aktivní, více držela míč, lépe kombinovala, získávala standardní situace a tlačila se před branku Vaňáka. Jenže co to bylo platné, když nebezpečnější byla domácí brejky. Po hodině hry zleva odcentroval Schön a posadil míč přesně na hlavu skórujícího Osmančíka – 3:1. Agilní Schön byl při chuti a v 62. minutě si po rychlém kontru zleva navedl míč do středu a snažil se trefit prostor u přední tyče. Jágrik však byl na místě a míč vyrazil na roh. V 65. minutě se dostal do mnohem lepší střelecké pozice – po chybě v jihlavské rozehrávce, vysunutí Tanka a jeho přesné přihrávky na penaltu pálil přesně – 4:1. Rozklad jihlavské defenzívy však pokračoval. O dvě minuty se Jágrik dopustil minely v rozehrávce, balónu se ve vápně zmocnil střídající Rudnytskyy a před prázdnou branku jej předložil pohodlně skórujícímu Tankovi – 5:1. A to nebyl konec. Hrůznou desetiminutovku FC Vysočina po dalším brejku a nepodařené střele Rudnytskyyho završil druhou trefou Tanko – 6:1. Domácí však byli i nadále při střelecké chuti, a tak se Kubista v 74. minutě příliš nerozpakoval, napřáhl z osmnácti metrů a trefil pravou šibenici za nešťastným Jágrikem. I modří se přesto snažili o zvýšení svého střeleckého sebevědomí a nerezignovali na ofenzivní snahy. V 78. minutě vyslal do vápna centr Irodotos, na hlavičku vyskočil nejvýše Araujo-Wilson, poté se dobře zorientoval a na zem spadlý míč sám dopravil do sítě – 7:2. V nastaveném čase to ještě ze střední vzdálenosti zkusil Penc, ale pravou tyč těsně minul.

9.kolo | FC Vysočina - Varnsdorf | 1:2
23.kolo | Varnsdorf - FC Vysočina | 7:2