24.01.2009, Miroslav Fuks

Vysočina v Českých Budějovicích sahala po remíze

Vysočina v Českých Budějovicích sahala po remízeKouč Karol Marko nakonec do Vídně poslal ostřílenější tým a proto zbytek kádru FC Vysočina čekal na půdě prvoligových Českých Budějovic těžký úkol. Tým doplněný o hráče juniorky však podal velmi dobrý a taktický výkon a nakonec sahal po remíze. Konečné vítězství domácích v poměru 2:1 (2:0) však představuje velmi dobré jihlavské vysvědčení. Branku hostí vstřelil Karol Karlík.

Č. BudějoviceČ. Budějovice
přát., sobota 24.1.2009, 13:00
2:1
(2:0)

Branky: 15. Benát, 37. Sedláček – 53. Karlík
Rozhodčí: Makovička
Č. Budějovice: I. půle: Kučera - Laurinc, Homoláč, Hunal, Mrva - Benát, Hílek, Mezlík, Šíma - Sedláček, Dimovski, II. půle: Křížek - Leština, Homoláč, Laurinec, Mrva (64. Plichta) - Hudson, Svátek, Hílek, Jasanský - Klavík, Stráský.
FC Vysočina: Michalík (46. Štěpanovský) - Vyskočil, Wasserbauer, Karlík, Vepřek - Čermák (46. Chlup, 75. Benda), Skopalík, Drábek, De Oliveira - Šamánek (46. Tecl), Kaplan

České Budějovice vyběhli v plné síle, v úvodu se však nedokázali prosadit. V 15. minutě však Vysočina udělala chybu v rozehrávce, po centru Hílka vrátil míč do vápna Šíma a Benát nekompromisní ranou otevřel skóre zápasu. Vysočina odpověděla nebezpečnou akci po ose Vepřek – Kaplan, při níž jihlavský hrot minul prázdnou branku. Neúspěšný byl o chvíli později i Šamánek po přihrávce Vyskočila. Naopak se radovaly Budějovice, neboť na volný přímý kop exjihlavského Mezlíka vyskočil Sedláček a hlavou skóroval. V závěru poločasu nastřelili Šíma a na druhé straně Čermák břevno.
Do druhé části oba celky prostřídali, což spíše prospělo hře Vysočiny. Hosté měli hru pod kontrolou a brzy se dočkali brankové radosti. Nejdříve v 52. minutě zdí tečovanou ránu Vyskočila zastavilo břevno Křížkovy brány. Vzápětí však tentýž hráč po rohu našel Karlíka, který snížil skóre na 2:1. Zbytek utkání byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Při pokusech Laurince, Stráského či Hílka byl na místě gólman Štěpanovský a na druhé straně po průniku Tecla zaváhal ve druhé velké příležitosti Kaplan.
„Škoda, že jsme v první půli obdrželi laciné góly. Po utkání cítíme, že jsme mohli dosáhnout lepšího výsledku. Přesto mužstvo zaslouží pochvalu za kvalitní a taktický výkon. Prvoligový tým jsme zejména ve druhé části dokázali potrápit. Tento fakt je pro nás v této fázi mnohem důležitější, než výsledek,“ uvedl po utkání asistent trenéra Josef Vrzáček.

Dle slov českobudějovického kouče Pavla Tobiáše utkání prospěla kvalita soupeře. Přestože Jihlava nepřijela na Hlubokou v nejsilnější sestavě, hráči širšího kádru podali dobrý výkon a především ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal, který Jihočechy určitě prověřil. "Soupeř byl hodně silný a houževnatý, pracoval celé utkání a myslím, že nás hodně dobře prověřil. Pro nás to bylo vyvrcholení kondiční přípravy a teď přecházíme do té speciální části, budeme hodně na hřišti a čekají na nás už i ty taktické věci, abychom byli dobře nachystaní."