10.02.2018, Miroslav Fuks

Vysočina v generálce přehrála Vlašim

Vysočina v generálce přehrála VlašimZimní příprava 2018 je z hlediska FC Vysočina u konce. Jihlavský tým ji dnes uzavřel přípravným duelem proti druholigové Vlašimi. Domácí potvrdili dobrou formu, kterou si přivezli ze soustředění v Turecku, a zaslouženě zvítězili 2:0 (1:0), když se dvakrát trefil Pavel Dvořák.

Diváci: 150
FC Vysočina: Rakovan – Vaculík (64. Novotný), Tlustý (64. Opluštil), Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (46. Mara), Zoubele (57. Popović) – Dvořák (64. Klíma, 74. Daníček), Ikaunieks (64. Rabušic). Náhradníci: Valeš.
Vlašim: Řehák – Piško, Vodháněl, Fotr, Marco, Štochl, Kadlec, Mareček, Skopec, Frýdek, Březina. Náhradníci: Cabadaj, Rut, Plachý, Paokai, Janda, Ivanko, Čtvrtečka.

Kouč Martin Svědík do generálky nasadil sestavu, která se může blížit složení v týmu v úvodním jarním duelu proti Slavii. Hráči v modrém si proti druholigovému soupeři od počátku vytvořili převahu, která si však na gólové zúročení musela počkat až do 31. minuty. To se vpravo prosadil Fulnek, centrem našel ve vápně Dvořáka, jenž se krásně položil do nůžek. Jeho ekvilibristice poté do sítě ještě pomohla teč jednoho z vlašimských obránců. Sám Dvořák byl nejpilnějším střelce FCV. Ve 14. minutě na první tyči tečoval míč po křídelní spolupráci Vaculíka s Fulnekem do tyče. V téže minutě po Urblíkově centru krásně hlavičkoval, ale Ŕehák vytáhl skvělý zákrok. Nutno připomenout i Zoubeleho samostatný průnik, který v 5. minutě znamenal první ohrožení vlašimské branky. V 16. minutě se neujala Fulnekova střela ze střední vzdálenosti a chvíli poté došlo k prvnímu ohrožení jihlavské branky, když Mareček odražený míč po rohovém kopu napálil nad břevno. V 25. minutě to byl znovu Dvořák, kdo se dostal ke střele poté, co si balón vzorově vyměnil s Levinem. Našel však jen připraveného gólmana. V 31. minutě se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Ikaunieks, ale tyč minul. Na druhé straně se o branku znovu pokoušel Mareček, ale s jeho lehkou střelou nemě Rakovan moc práce.

Do druhé půle jihlavští trenéři nasadili exvlašimského Maru místo Urblíka. Za sedm minut hráči v modrém zvýšili své vedení na 2:0, když Vaculíkův centr od rohového praporku našel hlavu Dvořáka, jenž svůj pokus procedil mezi gólmana a obránce. V 53. minutě se do voleje hezky opřel po centru zleva Kadlec, ale o metr přestřelil. V 56. minutě míč ztratil Mara, čímž umožnil hostujícímu týmu nadějný brejk, jenž vedl ke štiplavé střele Vodháněla, která však branku minula. V 62. minutě měl na noze třetí branku Popović, ale ve vyložené pozici ještě zbytečně hledal nabíhajícího Ikauniekse, u něj však byl včas odkopávající bek. Vysočina se k pohrožení branky Vlašimi dostala až v 84. minutě, kdy standardka z kopačky Levina doslova volala po brance. Nabíhající Rabušic a Novotný na kulatý nesmysl těsně nedosáhli. A na žádnou další branku už v utkání nedosáhl ani jeden z týmů.

9.kolo | FC Vysočina - Vlašim | 3:0
23.kolo | Vlašim - FC Vysočina | 1:1