30.08.2006, Miroslav Fuks

Vysočina v poháru po prohře s Budějovicemi končí

Vysočina v poháru po prohře s Budějovicemi končíV duelu kombinovaných sestav FC Vysočina a Českých Budějovic se nakonec z postupu do III. kola Poháru ČMFS radovali fotbalisté Dynama. Domácí se sice ujali díky hlavičce Michala Veselého vedení, ovšem brzká chyba obrany stanovila poločasový účet na 1:1 a obrat v duelu v 57. minutě dokonala přesná rána Adama z 30ti metrů.

pohár, středa 30.8.2006, 17:00
1:2
(1:1)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Branky: 13. Veselý - 18. Mrkvička, 57. Adam. ŽK: Kladrubský.
Diváci: 1050
FC Vysočina: Tulis - Bartoš, Kadlec (55. Šourek), Vojtíšek, Heide - Veselý, Lovětínský, Pacholík, Koukal - Peteřík (77. Cihlář), Vácha (61. Faldyna).
Č. Budějovice: Křížek - Kladrubský, Skála, Žižka, Bureš - Adamec, Adam, Dvořák, Hrbáč (46. Baláž) - Mrkvička (90. Horejš), Gruber.

Zatímco trenér Bokša udělal oproti duelu v Jakubčovicích 7 změn v sestavě, jeho protějšek Cipro prostřídal hned 8 hráčů včetně legendy Karla Poborského, který v Jihlavě nebyl ani na lavičce. Na souhře obou týmů se to bezesporu projevilo, přesto se v první půli hrál kvalitní a otevřený fotbal. V první velké šanci se již ve 3. minutě objevil Gruber, proti kterému však výborně vyběhl gólman Tulis a jeho šanci zlikvidoval. Poté však iniciativu přebrali domácí a vytvořili si tlak. Tu korunovali již ve 13. minutě, kdy Peteřík centroval z levé strany a po teči jednoho z českobudějovických obránců se míč dostal až na hlavu osamoceného Michala Veselého, který se zblízka nemýlil. I poté byla Vysočina při chuti a pokračovala v útočném snažení. Bohužel, už v 18. minutě udělal obrovskou chybu Heide, který „namazal“ Mrkvičkovi, který po zemi prostřelil Tulise. Poté hra obou týmu zapadla do podprůměru a diváci se výraznější šance do konce poločasu nedočkali.
Ve druhé půli začali opět aktivněji domácí, ovšem jejich snažení opět zabrzdil inkasovaný gól. V 57. minutě napřáhl z přímého volného kopu budějovický Adam a přesnou táhlou střelou z 30ti metrů vymetl šibenici Tulisovi branky. Stav 1:2 už zůstal do konce zápasu. Nezměnilo ho ani střídání exbudějovického kanonýra Faldyny a útočná aktivita Vysočiny. Naopak se v gólových příležitostech více objevovali hosté, kteří po vystřídání Kadlece těžili z větší prostupnosti jihlavské obrany a byli nebezpeční z brejků. Snažená Vysočiny většinou končilo na hranici velkého vápna. Největší šanci na vyrovnání a následný penaltový rozstřel měl minutu před koncem Koukal, ale jeho krásnou střelu vytěsnil gólman Křížek.
„Podobně jako v Jakubčovicích nás strašně srazila vlastní chyba, ze které jsme se už během zápasu zcela neoklepali. Přestože hráči mají prvoligové zkušenosti, tyto situace zatím zcela nezvládají. Porážka nás určitě mrzí už kvůli divákům. Na druhou stranu je třeba přiznat, že naší absolutní prioritou je nyní nedělní důležitý domácí duel proti Viktorii Žižkov. Ten musíme bezpodmínečně vyhrát,“ řekl po zápase trenér Milan Bokša.