05.03.2021, Michal Růžička

Vysočina v prvním jarním zápase pouze remizovala s Vyšehradem 1:1

Vysočina v prvním jarním zápase pouze remizovala s Vyšehradem 1:1Vysočina se rozešla smírně s Vyšehradem 1:1, i když celý druhý poločas hosté hráli bez Králíčka, který byl vyloučen. Premiérový gól v dospělém fotbale zaznamenal Michal Ševčík z penalty. Bohužel Vysočina nevyužila výhodu početní převahy a v závěru druhého poločasu hosté srovnali z penalty na konečných 1:1.

Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Bureš
FC Vysočina: Číž – Křišťál, Vedral, T. Vlček, Horák – Červ, Lacko – Ritter, Ševčík (73. Arroyo), Selnar (67. Patrák) – Klobása (87. Shudeiwa). Náhradníci: Jágrik – Peřina, Shudeiwa, Chocholatý, Patrák, Arroyo.
Vyšehrad: Babka – Stropek, Egert (46. Zaradny), Košút, Schneider – Šandera, Kulig (67. Jakab) – Hezoučký, D. Procházka (67. Vandas), M. Černý – Králíček. Náhradníci: Kafka – Burda, Vandas, Vaněk, Hampl, Jakab, Zaradny.
Stanice TV prenosu: YouTube

Hned v úvodu v první půli zaznamenali hosté závar ve vápně po rohovém kopu, kdy se Egert tlačil ve skluzu k míči na malém vápně, před ním však dobře stál Vedral. Vysočina odpověděla šancí Ševčíka hned ve 12. minutě, kdy po rychlé výměně pozic na levém křídle následovala přihrávka do vápna na Ševčíka, jehož otočka ho ale vystavila do těžké pozice. I tak se jednalo o střelu na branku a Babka musel vyrazit na roh! Vysočina se tlačila do útoku, agilní Ševčík převzal na levém křídle přihrávku a poslal do šestnáctky centr na protější tyč, kde zavíral prostor Křišťál. V pádu ale nedokázal domácí hráč přesně zacílit mezi tři tyče a trefil jenom reklamní bannery za brankou!Ve 20. minutě už to byla Penalta pro Jihlavu! Klobásovi se otevřel v šestnáctce prostor a Košút do něj nalétl zboku, rozhodčí Cieslar neváhal ani vteřinu a ukázal na puntík! Na penaltu šel do této doby dobře hrající MICHAL ŠEVČÍK! Penaltu kopl ideálně, zamířil přesně k pravé tyči, kam sice Babka skákal, ale na míč umístěný do vrchní části branky už nedosáhl – 1:0!V 35. minutě se zahrávaný míč na bližší tyč propadl až do malého vápna, kde si nabíhal Křišťál, ale zblízka trefil jenom blokujícího obránce Vyšehradu! Tlak Vysočiny pokračoval, hosté se již ubránili. Ve 43. minutě si na hlavičku naběhl domácí Vlček, který v záklonu i zakončoval, Babka musel padající míč pod břevno vytáhnout nad branku!

Na úvod druhého poločasu viděl druhou žlutou kartu hostující hráč Králíček a poslal svůj tým do desíti, když si počínal nedovoleně ve vzdušném souboji loktem. Vyloučení ve druhé půlce spíše pomohlo hostujícímu Vyšehradu, když se hra naopak vyrovnala. V 57. minutě Ševčík vybojoval míč a hned kolmicí vyslal do úniku Klobásu, jenže hostující stoper Košút našeho útočníka zakřižoval a míč odkopl do bezpečí. V 59. minutě si Vysočina vytvořila největší příležitost druhého poločasu, když hostující stoper Košút nabídl při obranném zákroku míč Klobásovi, který z pravé strany poslal přesný centr po zemi zcela volnému Ševčíkovi. Střelec první branky vůbec netrefil míč! V 85. minutě si připsal parádní střelu Ritter, který si udělal prostor a prostřelil obranný blok. Babka reagoval v poslední chvíli, musel jít na zem a vyrazil míč na roh! Staré známé fotbalové přísloví „nedáš dostaneš“ se bohužel naplnilo, když kapitán Lacko nezachytil náběh pronikajícího Černého. Podrazil ho prakticky stejně jako Košút při první penaltě. VANDAS těžký moment ustál, pustil míč prudkou střelou doprostřed branky a v samotném závěru tak Vyšehrad srovnal na 1:1. Vysočina se nevzdala a odpověděla v poslední minutě gólem. Křišťál dal parádní centr do vápna, kde si na něj naskočil Patrák a poslal jej do branky. Radost ale po pěti sekundách ukončil rozhodčí, který písknul útočný faul a utkání skončilo remízou 1:1.

13.kolo | FC Vysočina - Vyšehrad | 1:1
25.kolo | Vyšehrad - FC Vysočina | 2:2