29.01.2014, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Bratislavy cennou výhru nad Slovanem

Vysočina veze z Bratislavy cennou výhru nad SlovanemFotbalisté FC Vysočina v Bratislavě sehráli poslední přípravný duel před odletem na herní soustředění do Turecka. Proti silné sestavě Slovanu podali velice dobrý výkon a po zásluze zvítězili 0:1, když jedinou branku zápasu vsítil už ve 4. minutě hlavou Haris Harba.

Slovan BratislavaSlovan Bratislava
přát., středa 29.1.2014, 14:00
0:1
(0:1)

Góly: 4. Harba
Rozhodčí: Pavlík – Vindiš, Martiš
Slovan Bratislava: Perniš – Vrablec, Niňaj (64. Augustín), Gorosito, Josimov – Žofčák, Bagi, Kladrubský (46. Gašparovič), Mészáros (46. Hlohovský), Halenár (46. Szarka) – Vittek.
FC Vysočina: I. půle: Hanuš – Mikula (10. Jánoš), Tlustý, Krejčí, Josl - Masopust, Marek, Koloušek, Vaculík - Harba, T.Kučera. II. půle: Hanuš - Jánoš, Krejčí, Šourek, Josl - Kukoľ, Karlík, Marek, Kosak – Marcin, Jungr.

Kouč Petr Rada postrádal lehce zraněné Mešanoviće, Přeučila a též poslední posilu Vepřeka. I proto vzal za své jeho původní záměr protočit v tomto posledním duelu na umělé trávě dvě rozdílné jedenáctky. Naopak poprvé v zimní přípravě mohl nasadit zkušeného středopolaře Kolouška.

Vysočině se vydařil tolik potřebný vstup do zápasu. Ve 4. minutě si na rohový kop nejvýše vyskočil Harba a z poměrně nepřehledné situace otevřel skóre zápasu. Nejlepší střelec týmu zároveň zaznamenal svoji první branku v zimní přípravě.  V 7. minutě měli hosté po faulu na Mikulu možnost přímého kopu z nadějné pozice, ovšem gólman Perniš střelu dokázal vyboxovat. Navíc zraněného Mikulu musel na pravém beku nahradit Jánoš. Belasí o sobě dali poprvé pořádně vědět v 22. minutě, kdy Josimov poslal křížnou střelu těsně vedle pravé tyčky. Na druhé straně se Vysočině vydařila kombinace, která skončila přesným centrem na hlavu Vaculíka, který však z blízka nedokázal zvýšit jihlavské vedení. V 26. minutě se ke střele ve vápně Slovanu Kučera, ale mířil jen do středu branky, kde stál připravený Perniš. Druhou šanci Slovanu v prvním dějství nabídla 40. minuta, kdy Mészáros nahrál před šestnáctku Halenárovi, který tvrdě vypálil, ale Hanuš tečovaný míč dokázal zachytit.

Do druhé půle nastoupili na jihlavské straně všichni dostupní náhradníci. A hned se chopili zápasové aktivity. V 51. minutě vyslal z pravé strany centr Kukoľ na hlavu Marka, který jej usměrnil jen do brankářových rukavic. O dvě minuty později se neujala ani tvrdá rána Jánoše, neboť trefila obránce Niňaje, od kterého se odrazila mimo nebezpečí. Po hodině hry ohrozil Hanuše střelou Žofčák, který ji však poslal přímo do jeho náruče. Tentýž zkušený hráč se zastřeloval i v 65. minuty, kdy se postavil k přímému kopu po faulu na Vitteka. Zvolil přímo střelu a míč napálil do břevna! Před brankou Belasých se v 66. a v 67. minutě pokoušeli o odpověď Jungr a po něm Karlík. Jejich pokusy však letěly mimo tři tyče. V 69. minutě byl do třetice v šanci Žofčák, jenž po nahrávce Vitteka vyslal přízemní střelu, kterou Hanuše nedokázal překonat. V 75. minutě krásně z voleje vystřelil Karlík, ale pozorný Perniš jeho ránu dokázal nadvakrát lapit. Karol Karlík neuspěl ani v 83. minutě, kdy vystřelil za vápnem a jeho projektil skončil těsně vedle pravé tyčky domácí branky. V 87. minutě se ke střele dostal kanonýr Vittek po přihrávce Gašparoviče, ovšem i on minul tyčku. V 89. minutě orazítkovali brankovou konstrukci i hráči ve žlutém – na tyči skončila technická střela Marcina. Jihlava tak z Bratislavy odvezla velice cennou výhru 0:1.