10.03.2019, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Táborska bod za remízu 1:1

Vysočina veze z Táborska bod za remízu 1:1Druholigový souboj dvou regionů vítěze nepoznal. O záchranu bojující Táborsko s favorizovanou Vysočinou vydřelo bod za remízu 1:1 (1:1). Jihlavský tým šel do zaslouženého vedení díky brance Jirky Klímy. A protože další možnosti zůstaly nevyužity, tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky Hasila. Ve druhém dějství po gólu sahaly oba celky, ovšem skóre bojovného duelu se už nezměnilo

Rozhodčí: Adámková - Paták, Pečenka
Táborsko: Šiman – De Almeida, Zárybnický (70. Ngimbi), Březina, Klusák – P.Pilík, Valenta, Kučera (61. Ch.Frýdek), Čermák, Hasik – Toutou (66. Musiol). Náhradníci: Zadražil – Pfeifer, Kopřiva, Gebert.
FC Vysočina: Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Vaculík, Machuča - Petr (66. Šefčík), Šulc, Javůrek (79. Klobása) – Klíma (89. Jawo). Náhradníci: Veselý – Vedral, Šlein, Šumský.

Kouč Radim Kučera oproti utkání se Znojmem postrádal Zoubeleho a Novotného, jen na lavičce zůstal Šlein. Naopak důvěru dostali Vaculík, Machuča a Javůrek.

Po zahřívací desetiminutovce získali převahu hosté. A vypracovali si i první velkou šanci. To Javůrek v 19. minutě po křídle vyslal Klímu, jenž pláchl Březinovi a podél gólmana Šimana střílel těsně vedle levé tyče. Jihlavský útočník se o pět minut později dočkal další příležitosti, v níž už nezaváhal. Počkal si na Petrem posunutý míč ve vápně a z první nezadržitelně skóroval – 0:1. Ve 27. minutě Vysočině vyšel brejk tažený Šulcem, který doprava ideálně vysunul Petra, jenž místo zakončení v dobré pozici zvolil nepřesný centr. Táborsko se v závěru poločasu více osmělilo. V 36. minutě se po rohu dostal k hlavičce Čermák, ale branku netrefil. O čtyři minuty později však další standardka domácího celku vedla k vyrovnání. Vejmola centr vyboxoval za vápno, si odražený balón posunul levý bek Hasil a trefil se přesně k tyči – 1:1. Do konce první půle se už skóre nezměnilo,.

První šanci druhé půle měla Vysočina, kdy se aktivní Šulc dostal zprava velkého vápna ke střele, ale zadní tyč těsně minul. Další chvíle však náležely domácím. Ve 49. minutě po přihrávce Pilíka pálil nepřesně Kučera. O tři minuty později se pak za hlavu držel exjihlavský Klusák, který trestuhodně vysoko přestřelil z penalty po předchozí výborné kombinaci. V 73. minutě měli domácí možnost přímého kopu z osmnácti metrů. Březina zeď přestřelil, ale Vejmola balón dokázal vyboxovat. V 74. minutě byli jihlavští blízko vedoucí branky. Nebezpečný závar zakončila Bredova střela do břevna. V 80. minutě se k ráně z dvaceti metrů natáhl Čermák a Vejmola se musel hodně natahovat, aby míč vytěsnil. Vysočina se v závěru tlačila k rozhodující trefě. V 84. minutě se Klobása probil do vápna, ale místo střely z úhlu hledal Klímu, jenž byl u míče později, než domácí stopeři.  Hrozili však i domácí, když v nastaveném čase Březina po Klusákově rohovém kopu nechal pouze skvěle vyniknout Vejmolu. Bojovný duel tak skončil asi zaslouženou dělbou bodů.

4.kolo | FC Vysočina - Táborsko | 2:1
18.kolo | Táborsko - FC Vysočina | 1:1