11.01.2012, Miroslav Fuks

Vysočina zvítězila i ve 2. utkání – zdolala Slovácko!

Vysočina zvítězila i ve 2. utkání – zdolala Slovácko!Fotbalisté FC Vysočina se hned v úvodu zimní přípravy naladili na vítěznou vlnu. Ve 2. utkání brněnské skupiny Tipsport ligy porazili prvoligové 1. FC Slovácko 1:0 (0:0), čímž zopakovali výsledek z úvodního kola proti Zlatým Moravcům. Navíc i v tomto duelu o svém cenném vítězství rozhodli v závěru. Tentokráte přišlo rozuzlení bezbrankového stavu v 88. minutě, kdy se Stanislav Tecl uvolnil na hranici pokutového území a nádherně vymetl šibenici.

SlováckoSlovácko
Turnaj, středa 11.1.2012, 11:00
0:1
(0:0)

Gól: 88. Tecl
Slovácko: Filipko (46. Matalyha) - Kubáň, Košút (46. Daníček), Trousil, Reinberk – Valenta, Kordula, Volešák, Pavelka (65. Jeleček) – L.Došek (60. Kerbr), Ondřejka (60. Hlúpik).
FC Vysočina: Uvarenko – Karlík (46. Veselý), Tlustý (46. Halama), Kolařík, Gavrić – Matejov (70. Gabriel), Velický (46. Fadrný), Jungr, Kliment (46. Šilinger) – Sedláček, Mešanović (46. Tecl).

Slovácko nastoupilo v kompletní ligové sestavě a v průběhu duelu sáhlo jen ke třem střídáním. Také bylo zejména v první půli aktivnějším celkem a vytvořilo si tři velké příležitosti, které však zlikvidoval výborně chytající Uvarenko. Vysočina pozorně bránila a podnikala nebezpečné rychlé brejkové útoky, do nichž vyrážela ve větším počtu hráčů. Za svůj bojovný a poctivý výkon se dočkala odměny v 88. minutě, kdy se po dobré kombinační akci uvolnil Tecl a z hranice pokutového území krásně vymetl šibenici.

„Nebyl to pro nás jednoduchý zápas. Slovácko na nás vyrukovalo v nejsilnějším složení s hráči, pro které šlo o první duel v zimní přípravě. O víkendu proti Brnu totiž hrála za Slovácko spíše druhá garnitura. Soupeř proto působil odpočatějším a sehranějším dojmem. Slovácko nás kombinačně přehrávalo ve středu pole, ale my jsme dokázali vzdorovat. Soupeře jsme do šancí příliš nepouštěli, a pokud se tak stalo, tak tyto příležitosti zlikvidoval Uvarenko. Nakonec se nám trpělivost vyplatila, když jsme v závěru utkání dokázali zúročit jeden z našich rychlých brejků. Ten skvěle zakončil Tecl,“ řekl k utkání trenér Roman Pivarník, který se též vyjádřil k výkonu mladíků v jihlavské sestavě: „Snažíme se dávat velkou herní šanci i nováčkům v našem kádru a sestavu vždy vhodně namixovat. Pro mladé hráče představuje zápas proti prvoligovému soupeři cennou školu. Mne velmi těší, že tyto herní prověrky zatím docela slušně zvládají.“

14.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 3:0
28.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 1:1