16.03.2022, Redakce

Zasloužili jsme si to, energie týmu byla veliká, hodnotí kouč

Zasloužili jsme si to, energie týmu byla veliká, hodnotí koučHrdinou dnešního zápasu je jednoznačně stoper Dávid Krčík, který vstřelil oba góly. Podle kouče FC Vysočina Jana Kameníka naši hráči do utkání vstoupili slušně.

Diváci: 316
FC Vysočina: Vejmola – Svoboda, Krčík, Vlček, Křišťál (78. Písačka) – Ritter (61. Křivánek), Lacko (C), Tureček (78. Belaid), Selnar (67. Peřina) – Zoubele (67. Fila), Vedral Náhradníci: Jágrik – Belaid, Peřina, Písačka, Fila, Křivánek, Tall
Ústí nad Labem: Plachý - Kurka (46. Havrda), Brak, Kabancov, Švanda - Miskovič (81. Čítek), Tymoshenko - Ogiomade, Černý (46. Hudec), Emmer (64. Čičovský) - Krobot (23. Jiránek)

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, skvěle jsme kombinovali, byl tam dobrý pohyb prakticky od všech hráčů,” zhodnotil Kameník s tím, že ovšem v momentě, kdy je Vysočina blízko pokutovému území, je evergreen, že se stává, že finální přihrávku hledá hůře. „Nicméně i tak jsme našli pár slibných příležitostí,” dodal Kameník.

Z pravé strany ve 27. minutě rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ve vápně našel Dávida Krčíka, který poslal míč za záda gólmana Jana Plachého a Vysočina se tak dostala do vedení.

Co se týče druhého poločasu, soupeř měl rozestavení, Vysočina se chviličku hledala, nedokázala reagovat a hra se vyrovnala. Adam Čičovský se z levého rohu velkého vápna postavil k rozehrání standardní situace a vystřelil na vzdálenější tyč. Luděk Vejmola na jeho pokus pod břevno nedosáhl a stav byl vyrovnaný.  „Energie týmu ale byla dnes velká, kluci si šli za vítězstvím a v závěru v poslední minutě jsme utkání rozhodli na naši stranu,” okomentoval kouč Kameník.

V nastaveném čase Tijani Belaid rozehrál z levé strany standardní situaci, Vysočina nejprve trefila tyč, ale odražený míč si našel Dávid Krčík a vrátil domácí do vedení. „Za celý průběh utkání jsme si to zasloužili. Kluci prokázali velkou bojovnost, velké srdce a velké odhodlání získat doma tři body. Za tuto snahu byli po zásluze odměněni, a jsme hrozně rádi, že jsme dnes tři body získali. Doufám, že to bude povzbuzení do dalších utkání,” uzavřel Jan Kameník.

2.kolo | Ústí nad Labem - FC Vysočina | 1:2
16.kolo | FC Vysočina - Ústí nad Labem | 2:1