23.10.2011, Miroslav Fuks

Ženy podzim zakončily výhrou v Bruntále

Ženy podzim zakončily výhrou v BruntáleFotbalistky FC Vysočina podzimní sezónu završily výhrou v Bruntále 1:2 (0:1). Domácí tým dokázaly přehrát svou bojovností a srdíčkem a vyrovnaly se i s vyhecovanou atmosférou v hledišti. Navíc zvládly i absenci brankářky Havrdové, kterou velmi dobře zastoupila hráčka z pole - Helena Jančíková. Dokázala zneškodnit několik slibných šancí domácího týmu.

Olympia BruntálOlympia Bruntál
9.kolo, sobota 22.10.2011, 14:00
1:2
(0:1)

Góly: 70.Kubáňová - 17.Šerá, 61.Procházková D.
Diváci: 60
FC Vysočina: Jančíková - Nováková (46. Vinická), Štefaniková, M. Žampová, Dáňová - Z. Žampová, Šerá, Lačná (90. Francálková), Macháčková, Čechová, D. Procházková

Zápas se odehrával v rychlém tempu, s několika šancemi na obou stranách. Už v 17. minutě otevřela skóre jihlavská středopolařka Šerá, která si postavila míč na vzdálenost asi třicet metrů od domácí branky po předešlém faulu na Čechovou. Svou přímou střelou překvapila, s malým přispěním větru, domácí golmanku střelou pod břevno. Další dlouhé minuty se hrál sice pěkný fotbal, avšak žádné straně se nedařilo skórovat. Až v 61.minutě skvěle zatáhla míč k rohovému praporku jihlavská útočnice Čechová, odkud přesně načasovanou přihrávkou našla další hostující hráčku v drese Jihlavy D. Procházkovou, která se chytrou dorážkou nemýlila. Tímto střelecká úspěšnost jihlavanek skončila. Ke slovu se také dostaly domácí hráčky. Od 70.minuty, kdy se krásnou střelou do levého horního rohu trefila ze vzdálenosti osmnácti metrů Kubáňová, se duel odehrával s ještě větším nasazením. Oba týmy bojovaly o každý metr plochy až do závěrečného hvizdu rozhodčího, avšak na skóre se už nic nezměnilo.

"Jihlavské holky zaslouží pochvalu za předvedenou hru. S dost velkou marodkou dokázaly vybojovat tři cenné body, s tak kvalitním soupeřem, jakým Bruntál určitě je," řekl k utkání trenér Josef Žampa.