M-soft
 
14.1.2014, Miroslav Fuks

Klucký: Opět rozložíme zátěž mezi dvě jedenáctky

Klucký: Opět rozložíme zátěž mezi dvě jedenáctkyZápasy v Tipsport lize fotbalistům FC Vysočina vychází už tři roky na výbornou, a velmi dobře si v ní vedli i v lednu 2011. To zimní duely proti druholigovým mančaftům jihlavskému týmu tolik nesvědčí. Stačí vzpomenout loňské porážky s Varnsdorfem a Táborskem. Bude tedy zajímavé sledovat, jak tuto středu 15. ledna kádr Vysočiny od 15:30 hodin prověří Vlašim.

 

Graffinu po podzimní části FNL náleží až 13. příčka se ziskem 15 bodů, na což vedení vlašimského klubu reagovalo angažováním věhlasného trenérského jména – Vlastimila Petrželu. Navíc to vypadá, že ani na jaře sestava Vlašimi nebude bez hostujícího hráče z FC Vysočina. Na podzim jím byl obránce Lukáš Kryštůfek a nyní se ve středočeském klubu připravují gólman Luděk Vejmola a útočník Jindřich Kučera. Oba zasáhli do posledního přípravného duelu, v němž Vlašim zaskočila hráče ze širšího kádru Sparty a porazila je 1:3, když právě Kučera vstřelil vítězný gól a Vejmola se prezentoval skvělým výkonem.

S jakou sestavou se ve středu představí Vysočina? „Stejně jako v minulém týdnu hodláme rozložit zátěž mezi dvě různé jedenáctky. Jeden tým odehraje pokud možno celý duel proti Vlašimi a druhou partu v sobotu čeká utkání proti Brnu. Sebou vezmeme maximálně 4 náhradníky. Vždy samozřejmě platí, že hráči, kteří k zápasům neodjedou, absolvují v Jihlavě tréninkovou jednotku“ informoval Zdeněk Klucký, asistent trenéra FC Vysočina.

Nakolik se aktuální tréninková náplň jihlavského týmu liší od programu v minulém týdnu? „Určitá změna nastala. Prakticky každé dopoledne jsou hráči v posilovně a odpoledne ubylo vytrvalostních výběhů. Ty nahradily na umělé trávě různé intervalové hry. Kluci si tak mnohem více užijí míče, ovšem tyto tréninky jsou možná ještě náročnější, než výběh v lesoparku,“ popsal asistent trenéra FC Vysočina.

Už se do přípravy zapojili marodi Tlustý, Koloušek a Tomáš Kučera? „Žádný z těchto hráčů do zápasů pravděpodobně nezasáhne. Koloušek by snad mohl začít trénovat od středy, Tlustý s námi trénuje, ale připravuje se s určitým omezením tak na 50%, a Kučera už začal, ovšem dnešní trénink nedokončil. Uvidíme, jak na tom po konzultaci s lékaři bude,“ uvedl Klucký.

Vzpomínka na poslední druholigový duel proti Vlašimi, v němž Vysočina na jaře 2012 na půdě Graffinu vybojovala důležitou výhru 1:3.

 
Související
Aktuálně

Seriál 1948-2018: Rozhovor s Robertem Birnbaumem

70 let! Tolik času uplynulo od založení sportovní kroužku závodního klubu PAL Jihlava, jenž se za několik let transformoval do Tělovýchovné jednoty Spartak Jihlava. Postupně vám nabídneme seriál rozhovorů s osobnostmi, které spoluvytvářely historii fotbalového oddílu, který se stal předchůdcem dnešního FC Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu