26.04.2009, Miroslav Fuks

Karol Marko: „Chybělo jediné – proměnění vyložených šancí“

Karol Marko: „Chybělo jediné – proměnění vyložených šancí“Už čtyři utkání v řadě marně čekají fotbalisté FC Vysočina na druholigové vítězství. Kouče Karola Marka jsme se zeptali, jak velkou komplikaci to představuje v boji o postup do nejvyšší soutěže?

 
Každá ztráta je samozřejmě nepříjemná. Po dvou porážkách jsme se dostali do nepříjemné situace a proto jsme do Mostu odjeli s cílem napravit domácí prohru s Třincem a pokusit se zvítězit. Psychicky těžký duel proti kvalitnímu soupeři s řadou nebezpečných hráčů jsme zvládli velmi dobře. Při našem slušném výkonu chybělo jediné a to nejdůležitější – proměnění gólových šancí. Přitom šance Faldyny a Štohanzla byly více než stoprocentní. Třeba dodat, že hrozili i domácí. Hrálo se nahoru – dolů a například přímý kop Fleišmana bravurně vytáhl Vojáček. Malou náplastí pro nás může být fakt, že nás mostečtí ohodnotili jako nejlepší tým, který u nich v tomto ročníku nastoupil.

Co říci ke změnám v sestavě a rozestavení?

Vsadili jsme na zkušené a psychicky odolné hráče. Věřili jsme, že se prosadíme díky kvalitě ve středu pole a díky rychlým krajům v podobě Štohanzla a Gabriela, který se posunul na místo levého záložníka. Pravého beka hrál Veselý. Na hrotu odvedl velkou porci práce Kaplan.

Vysočině nyní velmi chybí góly Petra Faldyny, který i dnes neproměnil vyložené šance...

Do určitého střeleckého útlumu se už dostali i lepší a slavnější kanonýři. Petr je kapitán mužstva a na hřišti je velmi platný. Věříme, že jeho střelecké chvíle už brzy přijdou. Boj o postup je stále otevřený a my v žádném případě pole nevyklízíme. Z týmu cítím obrovské odhodlání. Nyní se musíme maximálně soustředit na domácí duel proti HFK Olomouc.

 
Související
Aktuálně

Vysočina bude na Strahově bojovat o výhru nad Vyšehradem

Fotbalisté FC Vysočina se po více než devíti letech představí na jednom z největších českých stadiónů na pražském Strahově. V sobotu 19. října od 10:15 hodin se zde střetnou s již pátým odlišným soupeřem. Po Slavii Praha, Zbrojovce Brno, „béčku“ Sparty a Spartě Krč nastoupí proti nováčkovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – Slavoji Vyšehrad. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu