15.10.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Těžkému terénu přizpůsobím sestavu“

Urban: „Těžkému terénu přizpůsobím sestavu“Velice těžký soupeř stojí před fotbalisty FC Vysočina v nadcházejícím druholigovém kole. V sobotním dopoledni nastoupí v Sokolově, tedy na půdě klubu, kde se jihlavským hráčům příliš nedaří. Baník navíc už tři ročníky náleží mezi nejlepší týmy soutěže, což potvrzuje i v letošním ročníku, kde mu patří 4. příčka se ziskem 19ti bodů. Věří kouč Luboš Urban, že jeho svěřenci v sobotu Sokolov porazí a v tabulce ho přeskočí?

 
Do Sokolova samozřejmě jedeme s cílem bodovat. Jiný cíl ani mít nemůžeme, navíc zatím nemáme bodů na rozdávání. Uvědomujeme si, že proti nám bude hrát velice kvalitní soupeř, který se opírá o kvalitní defenzívu, pohyblivou zálohu na čele s velezkušeným Pilařem a o trojici nebezpečných hrotů Nádeníček, Dejmek a Duchnič. Sokolov jsem několikrát viděl a vím, že i musíme dát pozor na velmi kvalitně zahrávané standardky, které kopou Pilař nebo Čupr. Na druhou stranu se Sokolovu v posledních domácích zápasech příliš nedařilo, když prohráli se Zlínem i Hradcem. Víme tedy, že se s nimi hrát dá.

Jihlavská bilance na sokolovském stadiónu je zatím hodně špatná – 2 remízy a k tomu v květnu drtivá porážka 5:0...

Řada hráčů má tento výprask v živé paměti a nejen oni velmi dobře vědí, že si musíme dát velký pozor na vstup do zápasu. Naposledy zde Vysočina v 10. minutě prohrávala 3:0... I proto musíme být aktivní už od prvních minut a pokusit se o vstřelení první branky.

I nyní se zápas hraje dopoledne. Vyrazíte na zápas Čech o den dříve?

Určitě ano. Při velké vzdálenosti a současném nevyzpytatelném počasí je nutné vyrazit v předstihu.

Jak se vlastně tréninkově vyrovnáváte se současným náhlým příchodem zimy a sněhu? Bude v sobotu těžký terén výhodou či naopak?

Naposledy jsme trénovali ve středu, kdy byly podmínky normální. Ve čtvrtek hráči měli volno a v pátek nás čeká lehčí předzápasový trénink, pro které bychom měli mít připraveno travnaté hřiště. V Sokolově lze očekávat těžký terén, kterému hodlám přizpůsobit i typologické složení naší sestavy. Vsadím na rychlé, lehčí a pohyblivé hráče.

Můžete počítat se všemi hráči?

Po posledním zápase se Spartou B byli někteří hráči dost zbití. Nejrůznější problémy měli například Veselý, Gabriel či Mešanovic. Všichni mne však potěšili, že byli schopní bez problémů a naplno absolvovat středeční trénink. Chybět samozřejmě bude gólman Winter, který léčí natržený sval.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Baníku Sokolov

- II. liga: 6 utkání 2 – 3 – 1 5 : 8

- k poslednímu měření sil mezi těmito kluby došlo v květnu letošního. Vysočina v Sokolově ostudně prohrála 5:0 (3:0)


 
Související
Média
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 17:30
FC Vysočina Jihlava
FC Zbrojovka Brno
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu