21.03.2011, Miroslav Fuks

Vrzáček: „Není důvod k poklepávání po ramenou“

Vrzáček: „Není důvod k poklepávání po ramenou“Jeho tým se v pravou chvíli dočkal výhry a střeleckého obrození. Čtyři góly do znojemské sítě opět vlily do řad fanoušků optimismus. Sdílí ho i trenér Josef Vrzáček? "Výrazná výhra poněkud zkresluje náš výkon v tomto utkání. Rozhodně jsme nehráli podle našich představ. Nemáme žádný důvod k tomu, abychom hráčům pochvalně klepali po ramenou."

 

Těšit nás může výkon gólmana Uvarenka, který nás několikrát podržel, a velká gólová produktivita ve druhé půli. V ní jsme 7 x vystřelili, z toho 6 x trefili branku a z toho 3 x skórovali. Rádi jsme i za výrazně větší snahu střílet ze středních vzdáleností. Právě druhý gól Görnera z takového pokusu padl a byl velmi důležitý. Lze říci, že zlomil sílící znojemský odpor a snahu o vyrovnání.

S čím jste naopak byli ve Znojmě nespokojeni?
Do zápasu jsme vstoupili aktivně, na soupeři byl znát respekt. Poté jsme však začali zbytečně po nevynucených chybách ztrácet míče na polovině soupeře, z čehož pramenilo množství nebezpečných brejků či standardních situací, v nichž je Znojmo velice nebezpečné. Špatně jsme začali druhou půli, kdy jsme byli pasivní, zalézali jsme dozadu a neudrželi jsme balón. Nemůžeme být ani spokojeni s velkým množstvím žlutých karet, které velmi často pramenily z pozdního přistupování k hráčům a našich chyb v rozehrávce.

Starosti vám asi přidělaly četné předzápasové absence, hlavně ty v ofenzívě...
Je před námi velký úkol v podobě postupu do Gambrinus ligy. Toho nemůžeme dosáhnout s využitím 13 či 14 hráčů. I proto disponujeme širokým kádrem, který se snažíme využívat dle naší zdravotní situace či herního systému soupeře. Prostě zátěž chceme a musíme rozložit na více hráčů.

Dort: „Duel ve Znojmě byl psychicky velmi náročný“

Jméno premiérového jarního střelce FC Vysočina nepřekvapilo. Gólové vysvobození přinesl dosavadní nejlepší kanonýr týmu a kapitán Filip Dort. Jak moc si tým po první vstřelené brance oddychl? Bylo v kabině na toto téma nějaké předzápasové hecování či sázky?

To rozhodně ne. Měli jsme každý své starosti a soustředění. V týdnu před tímto utkáním v kabině moc nálada na vtípky nebyla. Cítili jsme, že ve Znojmě nutně potřebujeme vyhrát. Tento duel byl po psychické stránce skutečně hodně náročný, protože týmům, které se v tabulce pohybují kolem nás, se dařilo a v úvodu jara bodovali.

Můj gól nás možná trochu uklidnil, ovšem náš výkon rozhodně ideální nebyl. Po dobrém začátku jsme postupně začali vyklízet pole a na těžším terénu se více prosazovali domácí bojovností a dlouhými nákopy.

Jak moc jste pociťovali absence v sestavě?
Ukazuje se, že je dobře, že disponujeme širokým kádrem. Důležitý zápas jsme tak dokázali uhrát s tím, co bylo zrovna k dispozici. Věřím, že se nám další absence vyhnou a že se kluci s drobnými šrámy dají rychle dohromady.

Cítili jste během zápasu podporu fanoušků?
Venku je dobrou tradicí, že nás pravidelně podporují ve slušném počtu a jsou hodně slyšet. Rozhodně více, než znojemští příznivci. Naše fanoušci za to rozhodně zaslouží velké poděkování od celého mančaftu!

 
Aktuálně

FC Vysočina udělena licence pro soutěžní ročník 2019/20

Našemu klubu FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s. byla dne 12. června 2019 udělena licence k účasti v profesionálních fotbalových soutěžích v ročníku 2019/2020. Zásadní překážkou pro získání licence byla skutečnost, že jeden z akcionářů klubu byl v insolvenci. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu