04.10.2011, Miroslav Fuks

Ve Vyskytné vzniká další travnaté hřiště

Ve Vyskytné vzniká další travnaté hřištěOd jara příštího roku rozšíří tréninkové možnosti týmů FC Vysočina další kvalitní travnaté hřiště s automatickým zavlažováním. Obdoba hřiště v Antonínově Dole vzniká od poloviny září ve Vyskytné u Jihlavy na místě původní travnaté plochy. Dílo vyžadující náklady přesahující milion korun se rodí ve spolupráci FC Vysočina, FK Ježek Rantířov a obce Vyskytná. Projektu poskytly dílčí dotace kraj Vysočina a Krajský fotbalový svaz Vysočina.

 

Hřiště ve Vyskytné se nachází naproti místní základní škole a v posledních letech bylo ze strany jihlavského klubu nárazově využíváno k tréninkům. Na náklady FC Vysočina zde před rokem vyrostly ochranné sítě za brankami. „Aktuální stavební práce byly zahájeny 12. září, kdy byl stržen původní svrchní travnatý povrch a plocha byla rozrušena grédrem. Následně došlo k položení systému automatického zavlažování, rozprostření písku a jeho zapracování do plochy. Ta byla poté srovnána na úroveň ±5 mm, byla ztužena a po její příprava došlo k výsevu travního semene. Nyní jsou před námi poslední úpravy, doladění systému zavlažování a realizace oplocení,“ uvedl Jindřich Březina, technický manažer FC Vysočina.

„Ve Vyskytné navazujeme na zdařilou realizaci travnaté plochy v Antonínově Dole. I zde chceme řešit narůstající požadavky našich týmů na tréninkové jednotky a zároveň jsme rádi, že takto můžeme pomoci fotbalu v okolních obcích. Hřiště ve Vyskytné totiž krom nás budou využívat týmy přípravek FK Ježek Rantířov a zároveň i místní základní škola. Náš klub do projektu vloží část svých prostředků a navíc občanské sdružení FKM Vysočina Jihlava, které zastřešuje naše mládežnické týmy, obdrželo dotaci od kraje Vysočina. Vedle kraje Vysočina náleží velké poděkování za vstřícnost a spolupráci rantířovskému oddílu, vedení obce Vyskytná u Jihlavy a Krajskému fotbalovému svazu Vysočina,“ zdůraznil Ing. Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina.

Cenné brigádnické hodiny na hřišti odvedli i hráči jihlavského staršího dorostu a juniorky. Sounáležitost s klubem i za své spoluhráče potvrdil obránce juniorky Lukáš Kryštůfek: „Jsme rádi, že můžeme alespoň touto malou měrou pomoci. Uvědomujeme si, že kvalitních tréninkových ploch s přírodní trávou není nikdy dost. Je skvělé, že se je FC Vysočina snaží touto formou rozšiřovat.“ Doplňme, že úterní brigády se dále zúčastnili Martin Matiášek, Petr Poláček, Jan Dobrovolný, František Ptáček, David Vacek, Petr Kolařík, Petr Kučera a Vojtěch Šandera.

  • snímky z probíhající realizace hřiště ve Vyskytné u Jihlavy naleznete ZDE

 
Aktuálně

Juniorský tým a starší dorosty dnes vstoupily do letní přípravy

„Áčku“ ještě zbývají dva pokoronavirové druholigové duely, ovšem juniorka a oba starší dorosty již dnes zahájily letní přípravu. Není divu, zápasy divizní skupiny D vypuknou už 8. srpna, tedy o dva týdny dříve, než boje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. V jakém složení se juniorka začala připravovat? V čem je její příprava specifická? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu