23.06.2017, Miroslav Fuks

Asistentem trenéra bude Michal Zach

Asistentem trenéra bude Michal ZachRealizační tým FC Vysočina doznal konečné podoby. Pozici asistenta trenéra kouče Ivana Kopeckého obsadil osmačtyřicetiletý zkušený trenér Michal Zach. Ten v roli hlavního kouče krátce působil v Liberci i Bohemians a je známý dlouholetou spoluprací s trenérem Vítězslavem Lavičkou.

 

„V minulém týdnu mne s nabídkou spolupráce oslovil nově jmenovaný jihlavský trenér Ivan Kopecký. Nikdy jsme spolu na jedné lavičce neseděli, ovšem z fotbalového prostředí se dobře známe. Tato možnost mne zaujala a poté vše nabralo rychlý spád. Už v úterý 20. června jsem v Jihlavě absolvoval první tréninkovou jednotku,“ řekl ke svému přesunu na Vysočinu nový asistent trenéra Michal Zach.

Zach vedl svá mužstva k celé řadě zápasů proti FC Vysočina: „Fotbalová Jihlava mi vždy byla velice sympatická. Jde o dobře vedený a zajištěný klub, který se vždy snažil o kombinační fotbal. Ze současného kádru jsem dosud žádného z hráčů nevedl, ovšem z působení v nejvyšší soutěži samozřejmě celou řadu hráčů dobře znám. S dalšími se jistě za chvíli seznámím. Na hodnocení kvalit současného týmu je brzy. Nyní začíná nová etapa tvorby tohoto mužstva a nepochybně disponujeme solidním kádrem. Jde o to, aby se nám podařilo najít pro něj úspěšný způsob hry a vytěžit z něj maximum.“

Michal Zach (nar. 21.3.1969) jako hráč působil v pražské Aritmě a trénování se začal věnovat již ve svých dvaadvaceti letech. Svoji profesionální trenérskou dráhu zahájil v Neratovicích a poté v druholigovém Mostu. V ročníku 2003/04 vedl Most v pozici hlavního trenéra. V následující sezóně trénoval fotbalisty Ústí nad Labem ve II. lize. V červnu 2005 následoval kouče Vítězslava Lavičku do Liberce a byl tak u zisku druhého mistrovského titul pro Slovan. V létě 2007 Lavička severočeský tým opustil a Zach byl jmenován hlavním trenérem. U týmu však vydržel jen devět podzimních kol. V prosinci 2007 byl jmenován asistent trenéra Zbyňka Busty v Bohemians a souběžně po Lavičkově boku působil jako asistent trenéra v české reprezentaci do jednadvaceti let. Po Bustově předčasném ukončení smlouvy na jaře 2008 odtrénoval šest ligových zápasů z pozice hlavního trenéra.

V létě 2008 následoval Vítězslava Lavičku do Sparty, ovšem jejich společné působení skončilo už v říjnu 2008 porážkou v derby. V roce 2009 s Lavičkou zamířil do Austrálie, kde strávili celkem dva úspěšné roky v Sydney FC, kde získali mistrovský titul a dostali se do asijské obdoby Ligy mistrů. V létě 2011 se z rodinných důvodů vrátil do Česka a přijal místo kouče druholigového Mostu. Zkraje jara 2013 však byl z lavičky Baníku odvolán. V létě 2014 přijal místo hlavního trenéra staršího dorostu U19 v Bohemians Praha 1905. Po dvou sezónách se jako asistent přesunul k prvnímu mužstvu kouče Miroslava Koubka. Jeho působení v Ďolíčku skončilo v dubnu letošního roku společně s Koubkovým odvoláním.


Michal Zach vedle Romana Pivarník na tiskové konferenci po druholigovém utkání FC Vysočina vs. Most

titulní foto: Bohemians Praha 1905 - www.bohemians.cz

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc květen jste zvolili Jana Fortelného

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ nehlásí žádnou změnu ani po koronavirové pauze. V posledních čtyřech hlasováních zvítězil hned třikrát jednadvacetiletý středopolař a člen kádru české reprezentace U20 Jan Fortelný. Aktuálně ovládl hlasování za květen, do nějž jsme zahrnuli i jeden ligový duel odehraný v březnu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu