20.10.2020, Lukáš Vaculík

Aktuální komentář Lukáše Vaculíka

Aktuální komentář Lukáše VaculíkaPřinášíme komentář Lukáše Vaculíka, sportovního ředitele a člena představenstva FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., k aktuálním tématům, která hýbou českým fotbalem.

 

"Před půldruhým rokem jsme byli mediálně nepřehlédnutelní po barážovém dvojzápase proti Karviné, v němž byl náš klub výrazně poškozen ze strany sudích. Protestovali jsme, vyzývali ke změnám, upozorňovali na chyby. Pomineme-li tresty, které byly sudím uděleny, neměl náš krok žádný smysl a viditelný dopad. Nepostupem mezi elitu přišel FC Vysočina zhruba o 20 milionů korun, což se logicky promítlo i do možností klubu v uplynulém soutěžním ročníku.

Nyní jsme samozřejmě rádi, že nám dal čas za pravdu a že spravedlnost snad nezůstane slepá. Celkové klima kolem rozhodcovského sboru v českém fotbalu však nezmění jedno prohlášení profesionálního klubu. Kluby jsou hodně slyšet a vidět, ale zároveň jsou velmi slabé na to, aby samotné dosáhly zásadních změn. Na ty dokonce nestačí ani fakt, že Roman Berbr skončil ve strukturách FAČR.

Nejpopulárnější světový sport totiž v českém prostředí potřebuje mnohem hlubší řez. Jen tak se může dočkat tolik potřebné důvěry veřejnosti, médií a firem. Musí nastat zásadní personální proměna svazového vedení, kde by měli dostat prostor nejen bývalí špičkoví fotbalisté, ale též zapálení odborníci z podnikatelské sféry. Je jasné, že důkladnou čistkou musí projít rozhodcovský sbor i jeho řídící složky. 

Český fotbal nyní stojí před velkou šancí na svoji očistu a proměnu. Všichni pevně věříme, že ji nepromarní."

 
Aktuálně

Aleš Křeček: Nebyli jsme spokojení s výkonem v prvním poločase

Úvodní zimní prověrka FC Vysočina proti SK Líšeň nabídla dvě výrazně odlišné sestavy a též dva různé poločasové výkony. Jasně to dokládá pozápasové hodnocení z úst jihlavského kouče Aleše Křečka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu