30.09.2008, Miroslav Fuks

Brno se s Vysočinou domluvilo na transferu Rabušice

Brno se s Vysočinou domluvilo na transferu RabušiceNa trase 1.FC Brno a FC Vysočina Jihlava byl dotažen již více než rok zvažovaný a diskutovaný přestup talentovaného útočníka Michaela Rabušice (nar. 17.9.1989). Člen širšího kádru nové reprezentace U-21 brněnský dres oblékne nejdříve v lednu příštího roku, neboť podzim stráví na hostování v druholigové Vysočině. Jihlavský klub vedle finanční kompenzace získal souhlas s přestupem dvou doposud brněnských hráčů – Martina Dupala a Pavla Simra.

 
Rabušic je odchovancem náměšťské kopané. Do Jihlavy zamířil ve čtrnácti letech a už o tři roky později v sedmnácti letech slavil svoji druholigovou premiéru. Doposud nastoupil do pětačtyřiceti utkání II. ligy, v nichž zaznamenal 5 branek. Za jihlavskou třetiligovou juniorku nastoupil 24 x a připsal si 7 gólů.

 Útočník Pavel Simr (nar. 6.7.1983) se do Jihlavy vrátí už potřetí. Na Vysočině dvakrát úspěšně hostoval a teprve nyní se jeho působení mění v přestup. V dresu prvoligového Brna se nikdy výrazně neprosadil, když nastoupil do sedmadvaceti duelů a vstřelil tři branky. Více času strávil na hostováních – v Mladé Boleslavi, Jihlavě, Bystrci a naposledy ve slovenské Nitře. Jeho druholigová bilance čítá 81 zápasů a 34 gólů, z toho na Jihlavu připadá výborná statistika 39 / 21. Na jeho góly se však jihlavští fanoušci mohou těšit až od zimní přestávky, neboť během podzimu absolvuje nezbytnou operaci oční rohovky.

 Martin Dupal (nar. 5.7.1984) v brněnských barvách též nikdy napevno nezakotvil. Krom jednoho prvoligového startu nastupoval za druholigové „béčko“ a později zamířil na hostování v Drnovicích, Mutěnicích a v Rájci-Jestřebí. Odtud ho v zimě 2008 vytáhla Vysočina, v jejíž dresu se vypracoval do základní sestavy. Ve II. lize si celkově připsal 66 startů a 6 branek.

Doplňme, že na hostování brněnského záložníka Františka Schneidera v jihlavských barvách se nic nezměnilo. Kluby jsou zatím domluveny na jeho působení do 31.12.2008.

 
Aktuálně

Aktuální komentář Lukáše Vaculíka

Přinášíme komentář Lukáše Vaculíka, sportovního ředitele a člena představenstva FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., k aktuálním tématům, která hýbou českým fotbalem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu