02.12.2011, Miroslav Fuks

FC Vysočina se pyšní novým hřištěm a kabinami

FC Vysočina se pyšní novým hřištěm a kabinamiVedení FC Vysočina postupně naplňuje svůj dlouhodobý plán vylepšit tréninkové podmínky pro své mládežnické týmy. Na jaře 2007 bylo zrekonstruováno travnaté hřiště v sousedství hlavního stadiónu a v létě loňského roku bylo otevřeno zrenovované hřiště v Antonínově Dole. Podzim 2011 pak přinesl další dvě nemalé investice FC Vysočina, potažmo akciové společnosti PSJ, do tréninkového zázemí. Ve Vyskytné u Jihlavy vyrostlo další kvalitní travnaté hřiště s automatickým zavlažováním a v areálu v Antonínově Dole se mladí fotbalisté dočkali důstojného zázemí.

 

Vyskytná u Jihlavy

Práce ve Vyskytné byly zahájeny v polovině září na místě původní travnaté plochy a na konci října už na něm práce utichly. Automatické zavlažování je funkční a zasetá tráva čeká na jarní vegetační období. První fotbalisté by na nový zbrusu nový plac měli vyběhnout v červnu příštího roku. Dílo vyžadující náklady přesahující milion korun vzniklo ve spolupráci FC Vysočina, FK Ježek Rantířov a obce Vyskytná. Projektu poskytly dílčí dotace kraj Vysočina a Krajský fotbalový svaz Vysočina.

„Ve Vyskytné jsme navázali na zdařilou realizaci travnaté plochy v Antonínově Dole. I zde jsme chtěli řešit narůstající požadavky našich týmů na tréninkové jednotky a zároveň jsme rádi, že takto můžeme pomoci fotbalu v okolních obcích. Hřiště ve Vyskytné totiž krom nás budou využívat týmy přípravek FK Ježek Rantířov a zároveň i místní základní škola. Náš klub do projektu vloží část svých prostředků a navíc občanské sdružení FKM Vysočina Jihlava, které zastřešuje naše mládežnické týmy, obdrželo dotaci od kraje Vysočina. Vedle kraje Vysočina náleží velké poděkování za vstřícnost a spolupráci rantířovskému oddílu, vedení obce Vyskytná u Jihlavy a Krajskému fotbalovému svazu Vysočina,“ zdůraznil Ing. Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina.

Antonínův Důl

Perfektnímu travnatému hřišti v Antonínově Dole scházelo jediné – zázemí v podobě kabin. To původní nevystačovalo kapacitním potřebám jihlavského klubu a především pořádání mistrovských zápasů mládeže. Fotbalový klub FC Vysočina naštěstí našel pomocnou ruku u svého spoluvlastníka a dlouholetého největšího reklamního partnera – akciové společnosti PSJ. Ta se odhodlala k investici ve výši kolem 500 tisíc korun, kterou vložila do nákupu modulového systému firmy Touax. Ta se specializuje na projektování, průmyslovou výrobu a stavbu modulových objektů.

Nové sportovní zázemí vyrostlo během pouhých několika dnů. Na ploše necelých 48 m2 vznikly dvě šatny a sociální zařízení se sprchami a toaletami. „Sportovní zázemí bylo ve fázi projektu rozděleno na prostorové jednotky, tzv. moduly, ty byly poté na míru vyrobeny v naší továrně a převezeny na místo realizace. Zde se objekt pouze sestavil jako stavebnice,“ říká Igor Zahradníček, generální ředitel společnosti Touax. To, že je zázemí postavené z modulů, přitom není na první pohled poznat, neboť je použita speciální fasáda z ocelových horizontálních lamel. „Je nám velkou ctí, že si nás ambiciózní klub, jakým je FC Vysočina, vybral jako svého dodavatele. Tento projekt je pro nás navíc velmi prestižní záležitostí, neboť v segmentu sportovních objektů jde o první použití naší lamelové fasády v Česku. Dosud jsme ji kvůli její reprezentativnosti používali výhradně pro obchody a kanceláře. V brzké době se s ní po FC Vysočině budou moci pochlubit i fotbalisté ve školním areálu v Jirkově,“ doplňuje Zahradníček.

K oficiálnímu otevření této novostavby došlo v pátek 2. prosince. Na hřišti v Antonínově Dole nechyběli ředitel klubu Zdeněk Tulis, předseda klubového představenstva a zároveň člen představenstva PSJ, a.s., Jiří Pech, náměstek jihlavského primátora Rudolf Chloupek a generální ředitel společnosti Touax Igor Zahradníček. Nový přírůstek do tréninkového zázemí klubu byl důstojně přivítán, nealkoholicky zapit a vyslechl přání intenzivního využití svých prostor. Ať slouží mládeži FC Vysočina!

  • snímky z Vyskytné u Jihlavy i Antonínova Dolu naleznete ZDE

 
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu