03.12.2018, Miroslav Fuks

Podzimní hodnocení žákovských týmů

Podzimní hodnocení žákovských týmůTradičně vám přinášíme podzimní statistiky jednotlivých žákovských mužstev, která působí v žákovských kategoriích Moravskoslezské ligy. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev.

 

U15 – Ivan Čermák

Tabulka SpSM - top: 6. místo - 25 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: První polovina podzimní části byla z našeho pohledu velmi slušná, zejména s předvedenou hrou musíme být spokojeni. Druhá polovina podzimní části, i přesto, že hráči pracovali v tréninku velmi dobře, se nám nepovedla. Nebyli jsme schopni kvalitní trénink přenést do utkání a dostali se do menšího zápasového útlumu. Spokojenost panuje určitě s tím, že někteří hráči byli pro svoji kvalitní výkonnost schopní odehrát některá utkání i s kategorií U16 a někteří figurují v nominaci do reprezentačních výběrů, což je pro nás smyslem a cílem výchovy samotných hráčů.

Nejvydařenější zápas podzimu: Patří k nim venkovní i domácí zápas se Zlínem (vítězství 4:0 a 2:0)

Nejhorší zápas podzimu: Venkovní zápas ve Frýdku- Místku (prohra 6:2) a domácí zápas s Olomoucí (prohra 2:8)

Nejlepší hráči podzimu: Smejkal Tadeáš, Fila Lukáš, Farka Dominik

Přehled střelců branek za podzim: 18 - Fila, 9 - Jonáš, 3 - Chytrý, 2 - Horák, Maršík, Smejkal, Šimánek, 1 - Trňák, Záruba, Farka.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 16 - Šimánek, 15 - Smejkal, Fila, 14 - Farka, Maršík, Jonáš, 13 - Chytrý, Horák, Krajčo, 12 - Drápela, Blažek, 11 - Trňák, 10 - Janota, 9 - Raus, Švanda, Winterling, Panský, 8 - Zacha, 7 - Pech, 2 - Haala, 1  -Záruba, Vácha.

U14 – Pavel Tvarůžek

Tabulka SpSM - top: 3. místo - 33 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: Přechod na velké hřiště, začlenění nově příchozích hráčů, hledání vhodných postů při hře 11:11, pokračování v rozvoji individuálních herních dovedností, základy individuální a skupinové taktiky na velkém hřišti - to byly hlavní úkoly pro podzimní část sezóny. Musím říct, že kluci nás všechny příjemně překvapili a dokázali se s tím velmi dobře popasovat, což svědčí o tom, že se dobře připravovali a trénovali v kategorii mladších žáků. Jak v přípravě, tak v soutěži ukázali, že jsou schopni hrát vyrovnaná utkání i se silnými týmy a průběžné 3. místo po podzimní části soutěže je nad naše očekávání. Velmi nás těší zejména ofenzivní činnost týmu, směrem dopředu jsme ukázali sílu a kvalitu. Výsledkem je 66 nastřílených branek v 16 utkáních, což je po Baníku Ostrava nejvíce ze všech týmů. Velké rezervy máme naopak v defenzivní činnosti a to nejen obranné řady, ale celého týmu. Počet 41 obdržených branek je velmi vysoký a zde patříme v soutěži k podprůměrným týmům. Prioritou tohoto věku jsou sice hlavně dovednosti s míčem, ale fotbal se skládá jak z útočné, tak také obranné fáze, což si kluci musí do budoucna uvědomit a zlepšit se také v této činnosti. Celkově musím hráče za podzimní část sezóny pochválit a věřím, že se kluci budou chtít i nadále stále zlepšovat a makat na sobě v trénincích a utkáních.

Nejvydařenější zápas podzimu: Skvělé utkání sehráli kluci na Slovácku, kde jsme tehdy vedoucí tým soutěže přehráli a porazili 5:2. Parádní byla také domácí výhra nad Sigmou Olomouc 3:1 a dvojí výhra nad velmi kvalitním týmem Zlína 4:2 venku a 4:1 doma.

Nejhorší zápas podzimu: Nepovedly se nám domácí porážky s Frýdkem-Místkem 3:6 a Baníkem Ostrava 1:7 a velmi nás mrzí také venkovní prohry v závěru podzimu v Prostějově 1:2 a Vítkovicích 0:1, kde jsme zklamali jak výsledkově, tak i herně.

Nejlepší hráči podzimu: V průběhu podzimu byli tahouny týmu především Tadeáš Záruba, Jan Haala, Filip Šancl a Daniel Bouchner. Tito hráči dokázali držet kvalitní výkonnost a prosazovat se i proti nejlepším týmům. Ostatní kluci měli kolísavější formu, některé zápasy odehráli výborně, jiné se jim tolik nepovedli.

Přehled střelců branek za podzim: 14 - Zimmermann, 13 - Bouchner, 11 - Záruba, 7 - Haala, 5 - Šancl, 3 - Hána a Janoušek, 2 - Musil, Mikulinec a Nováček, 1 - Klouček, Kasal a Šabach.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 16 – Haala, Hána, Musil, Procházka, Záruba, Zimmermann, 15 – Holan, Krahula, Mikulinec, 14 – Bouchner, Šancl, 13 – Janoušek, Karlík, Nováček, 11 – Klouček, Šabach, 9 – Kasal, 7 – Karásek, 4 – Kocmánek.

U13 – Jonatán Hána

Tabulka SpSM - top: 6. místo - 28 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: Vlivem nemocí, zranění či dovolených jsme o letních prázdninách neměli tréninkovou docházku, jakou bychom si představovali, a myslím si, že to mělo vliv na začátek sezóny. Chyběl nám dobrý pohyb bez míče, rychlost a síla. Naopak závěr podzimní části soutěže jsme odehráli velmi dobře. Nechci příliš hodnotit výsledky, ale spíše herní projev a principy, které chceme v tréninkách a zápasech vidět.

Změnili jsme rozestavení z 3-3-1 na 2-4-1, kdy jsme chtěli ještě více zapojit středové hráče do ofenzivy. Myslím si, že nám to prospělo, i když důležitější je způsob hry a ten neměníme a snažíme se o něj od chvíle, kdy jsme s klukama začali trénovat. Vysoký pressink, hra po zemi, odvaha při hře 1:1, konstruktivní hra, přepínání z útoku do obrany atd. Jsem rád, že tuto filozofii kluci s námi trenéry sdílí a myslím si, že ji věří.

S klukama se snažíme hodně mluvit a důležité pro nás je, aby chápali, co po nich v tréninku a zápase chceme. Kromě dovedností a kondice se věnujeme individuální, skupinové a týmové taktice. Musím říct, že kluci jsou chápaví a daří se jim transfer z tréninku do zápasu. Velkou výhodou je, že spolu trénujeme rok a půl, spoustu úkonů máme zautomatizovaných a velmi dobře se známe.

Velký důraz klademe také na to, aby kluci „táhli“ za jeden provaz a byli dobrá parta. V týmu jsou různé povahy, charaktery a temperamenty, přesto jsem přesvědčen, že je to zdravý soudržný tým a kluky baví být v této partě a věnovat se fotbalu. Celkově bych chtěl hochy pochválit za přístup a za výkony, které na podzim podávali.

Nejvydařenější zápas podzimu: Velmi dobré zápasy jsme odehráli v říjnu – Žďár nad Sázavou, Slovácko, Zlín a kvalifikace na Ondrášovka Cupu.

Nejhorší zápas podzimu: Nejhorší výkon jsme podali proti Zbrojovce Brno a nepovedl se nám výsledkově zápas s Prostějovem.

Nejlepší hráči podzimu: Nezdráhám se jmenovat hráče, kterým se nejvíce dařilo. Filip Veselý jako správný kapitán svým přístupem na tréninku i mimo něj a klidem na míči. Matěj Kotrba, který vstřelil více než třetinu našich branek. Pavel Skoumal s Jardou Červeným, kteří nevypustí na tréninku a v zápase jediný souboj. Matěj Pivnička svým přehledem a herní chytrostí. V závěru sezóny oba brankaři Štěpán Nečada a Viktor Nevěčný. Ostatní kluci měli kolísavější formu, některé zápasy odehráli výborně, jiné se jim nepovedli.

Přehled střelců branek za podzim: Kotrba 33, Pivnička 10, Červený 9, Šlechta 9, Dolejší 6, Skoumal 6, Šilhart 4, Dobrovolný 2, Nesvadba 2, Polanský 2, Půža 2, Veselý 2, Fousek 1, Šerý 1

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: Kotrba, Pivnička, Skoumal, Šlechta, Veselý 14, Červený, Dobrovolný, Hodás, Polanský, Šerý, Šilhart 13, Dolejší, Nečada 12, Nesvadba, Nevěčný, Půža 11, Fousek 2

U12 – Michal Vejmelka

Tabulka SpSM - top: 5. místo - 28 bodů

Hodnocení podzimní části soutěže: Výkon týmu se v průběhu soutěže pomalu zlepšoval, stejně tak jako trénované herní dovednosti, které jsme se snažili přenášet do utkání. S výkonnostně silnými soupeři jsme zaostávali v rychlosti provedení herních činností a těžko jsme se vyrovnávali s velkou rychlostí hry. Bohužel jsme také celkově obdrželi dost branek, často po zbytečných individuálních chybách.

Nejvydařenější zápas podzimu: Zápas se Zlínem, který jsme prohráli o jeden gól 5:4. V úvodu jsme přes zbytečné individuální chyby prohrávali. Stupňujícím se výkonem jsme výsledek dotahovali a získávali herní převahu nad soupeřem. Přes neproměněné šance jsme výsledek nezvrátili, výkon však byl jeden z nejlepších v podzimní části.

Nejhorší zápas podzimu: Nejhorší výkon jsme předvedli v úvodu soutěže se Zbrojovkou Brno. V tomto zápase se nám nedařilo nic z herních dovedností, herní situace jsme pod tlakem soupeře řešili nesprávně. Nestíhali jsme tempo utkání. Zápas jsme tak zaslouženě prohráli.

Nejlepší hráči podzimu: Kotrba Matěj (nastupoval za kategorii U13), Pospíchal David, Stratil Ondřej a Široký Matyáš.

Přehled střelců branek za podzim: 40 - Pospíchal, 26 - Palán, 19 - Sedláček, 13 - Zmrhal, 12 - Doležel, 10 - Svoboda, 8 - Šmarda, 7 - Stratil, 2 - Novotný, Neruda, Exner, 1 - Široký, Povolný, Zich.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 14 - Šmarda, Široký, Svoboda, Stratil, Sedláček, Povolný, Pospíchal, Palán, Novotný, Neruda, Exner, Doležel, Zmrhal, 9 - Zich.

 
Aktuálně

Aleš Křeček: Nebyli jsme spokojení s výkonem v prvním poločase

Úvodní zimní prověrka FC Vysočina proti SK Líšeň nabídla dvě výrazně odlišné sestavy a též dva různé poločasové výkony. Jasně to dokládá pozápasové hodnocení z úst jihlavského kouče Aleše Křečka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu