25.06.2015, Miroslav Fuks

Haris Harba bude hostovat v Trnavě

Haris Harba bude hostovat v TrnavěŠestadvacetiletý jihlavský ofenzivní záložník či útočník Haris Harba mění minimálně do konce letošního roku dres. Formou hostování s přestupovou opcí míří za výzvou evropských pohárů a novou sportovní motivací do tradičního a ambiciózního slovenského klubu Spartak Trnava. Harba v souvislosti s tímto hostováním zároveň prodloužil svůj profesionální kontrakt v FC Vysočina.

 

„Jsem za tuto změnu strašně rád a jednoznačně jsem jí uvítal. Cítil jsem na sobě, že po uplynulé nepříliš vydařené sezóně potřebuji fotbalovou změnu a nový impuls. Působení v Trnavě pro mne představuje obrovskou motivaci z hlediska startu v evropských pohárech, což umocňuje fakt, že se v úvodním kole střetneme s bosenským Olympikem Sarajevo, tedy s klubem, z něhož jsem odcházel do Česka. V Trnavě vnímám velké ambice, v srpnu otevřou nový nádherný stadión, na který se všichni těší, a navíc se zde znovu setkávám v jednom týmu s kamarádem Emirem Halilovićem,“ komentoval Haris Harba změnu dresu z Rakouska, kde je s trnavským klubem na soustředění.

Bosenský kanonýr jedním dechem dodal: „Na působení v Jihlavě budu rád vzpomínat. Díky FC Vysočina jsem se v kariéře posunul o kousek dál a snad jsem i něco dokázal. Hlavně ročník 2013/14 mi vyšel opravdu parádně. Bohužel, sám nevím, co způsobilo pokles formy v poslední sezóně. Na jejím počátku se nedařilo celému týmu a já jsem se s tím trochu svezl. Poté jsem se do původní formy nedokázal dostat. Věřím, že v Trnavě se znovu nastartuji.“

Haris Harba do kádru FC Vysočina přestoupil z Hradce Králové v červenci 2013. Po pomalejším rozjezdu prožil doslova snový ligový ročník 2013/14. Se třinácti brankami se stal nejlepším střelcem týmu, náležel mezi nejlepší kanonýry ligy a utvořil klubový střelecký rekord v I. lize. Po skončení sezóny byl zařazen do ideální ligové jedenáctky, byl zvolen 3. nejlepším hráčem ligy a druhým nejlepším cizincem. Logicky se spekulovalo o jeho nominaci do bosenské reprezentace na světový šampionát či o zajímavém zahraničním angažmá. Harba však setrval v Jihlavě a věřil, že úspěšnou sezónu dokáže zopakovat. Bohužel, v uplynulém ročníku zůstal za velkým očekáváním, když v 28 duelech zaznamenal 4 branky. Jeho aktuální bilance v SYNOT lize činí 84 startů a 19 branek.

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu