09.07.2024, Matyáš Fuks

Hodnocení sezóny dorostenek - Petr Benedikt

Hodnocení sezóny dorostenek - Petr BenediktJihlavské dorostenky prožily velmi náročnou sezónu ve 2. nejvyšší lize dorostenek, kterou zakončili na krásném 3. místě se ziskem 61 bodů. Stejně jako u žen jsme se dotázali šéftrenéra dívčího úseku FCV Petra Benedikta na zhodnocení celého ročníku.

 

Hodnocení jara
Ve druhé části soutěžního ročníku jsme se stejně jako loni potýkali se zvýšeným počtem zranění u našich hráček. Přes jaro jsme museli sestavou nezvykle hýbat, ale holky se s nastalou situací vypořádaly skvěle. Ze 13 jarních utkání jsme si připsali 30 bodů za 10 výher a 3 porážky. Nestačili jsme pouze na Spartu Praha (1:6) a mrzet nás mohou těsné prohry s Českými Budějovicemi (2:3) a Teplicemi (2:3). Celkově se nám na jaře podařilo dosáhnout našeho cíle a tuto část hodnotím určitě kladně.

Hodnocení celé sezóny
Prožili jsme dvě výsledkově podobná období. Podzimní zisk 31 bodů s jarními 30 body pro nás v konečném zúčtování znamenal nádherné 3. místo ve velmi náročné soutěži druhé ligy dorostenek. Naše liga je obecně tou nejdelší, co se týká počtu odehraných utkání ve všech ligách žen v ČR. Hodně mluvím o častých zranění našich hráček, ale holky v součtu za celou sezónu mohou v některých případech nastoupit až do 40 duelů, což je na ženský fotbal neskutečně vysoké číslo. S čímž pak souvisí větší pravděpodobnost zranění našich hráček.
Vím, že aktuálně pracujeme s velmi nadanými hráčkami ročníku 2007+, které v sobě mají stále obrovský potenciál posunout dívčí fotbal v Jihlavě o několik úrovní dál. Mám radost, že právě tyto hráčky na jaře již nastupovali současně s týmem žen a vždy se dokázaly úspěšně prosadit.
Z druhé strany si několik utkání zkusily i hráčky ze starších žákyň a svými výkony nás opravdu potěšily. V tomto trendu bych rád pokračoval i v sezóně příští. Víme o několika hráčkách, které by v příští sezóně mohly nastoupit do zápasů s týmem dorostenek.

Nejvydařenější zápas dorostenek?
Velmi si vážím a těší mě remíza s hráčkami Sparty Praha  na domácím hřišti (2:2). V tomto utkání jsme podali velmi dobrý výkon a naší bojovností jsme toto utkání zvládli dovézt proti velkým favoritkám k remíze.
Na jaře jsme odehráli kvalitní utkání na pražském Braníku, vítězně (2:6). V utkání vstřelila nádherný gól zpoza vápna Barča Suská, která si po centru z poloviny hřiště převzala míč na prsa a z otočky vymetla horní roh domácí branky.
Hodně tvrdé měření sil nás čekalo i na začátku jara proti důrazným hráčkám Mostu. V utkání jsme otáčeli nepříznivý vývoj, což nás stálo neskutečné množství sil, ale holkám se to nakonec podařilo a mohli jsme slavit těsné vítězství (1:2).

Nejhorší zápas dorostenek?
Pocitově nejsmolnější zápasy jsme sehrály na jaře doma s Teplicemi a Českými Budějovicemi.
S Budějovicemi se nám vůbec nevydařil vstup do utkání a rychle jsme prohrávali 0:3. Naše holky se nehodlaly vzdát lacino a zápas dokazály zdramatizovat ke konečnému výsledku (2:3).
S Teplicemi jsme zase drželi nadějný výsledek 2:1, ale ke konci zápasu jsme kondičně vypnuli a v 80. a následně v 97. minutě jsme zápas smolně ztratili (2:3). V obou utkáních však holky pracovaly nadoraz svých sil, což mě i přes konečné výsledky těšilo.

Nejlepší hráčky dorostenek?
S hráčkami jsem už čtvrtým rokem a plně si uvědomuji jejich silné stránky, kterých se snažíme co nejlépe využívat. Proto si každé hráčky našeho týmu vážím stejně a každá je pro mě výjimečná svou osobností i odlišnými dovednostmi a schopnostmi.
Nejlepší střelkyní ligy se stala naše útočnice Barča Suská s 55 vstřelenými brankami a dalších 11 přidala v soutěži žen. Nadstandartních výkonů dosahovalo mnoho našich hráček jako záložnice Jonášová, Juříčková, Ševčíková, Špačková a Fňukalová. Přes naše rychlé hráčky v obranné řadě Poláková, Klapková a Šebelová se soupeřky dostávaly jen ztuha. Univerzál Šourková se dokázala přizpůsobit každé pozici od skvělé brankářky po produktivní útočnici. Nejčastěji nám v sezóně hlídala záda kvalitně chytající brankářka Doupovcová.

Kdy se dorostenky sejdou na startu nové sezóny?

Dorostenky startují svoji přípravu na nadcházející ročník 29.7. na týdenním soustředění v Hamrech nad Sázavou. Tam nás čeká utkání s prvoligovým FC Slovan Liberec. Další víkend přivítáme taktéž prvoligové hráčky z FK Pardubice a následně nás čeká již pohárové utkání 2. předkola poháru dorostenek s FC Zlín. Po těchto náročných měření sil nás poslední víkend v červenci čeká již 1. ligové kolo.

Hráčské statistiky

Vstřelené branky: 55 – Suská, 20 – Pikhartová, 9 – Chalupníková, 8 – Klapková, Šourková, 7 – Jonášová, 6 – Juříčková, Váchová, 5 – Bártlová, 4 – Fňukalová, Špačková, 3 – Panáčková, Suchá, 2 – Bruknerová, Podnecká, Poláková, Šebelová, Ševčíková, 1 – Polednová, Zvolánková

 
 
Aktuálně

Nákup permanentek KROK ZA KROKEM

O půlnoci z 12. na 13. července odstartuje na portálu https://www.upfan.io/ prodej permanentek na nový soutěžní ročník. Protože se jedná o zbrusu novou spolupráci, nabízíme vám návod, jak krok za krokem pořídit permanentní vstupenku. A to v několika variantách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu