08.07.2024, Matyáš Fuks

Hodnocení sezóny žen - Petr Benedikt

Hodnocení sezóny žen - Petr BenediktJihlavský ženský tým má zasebou velmi úspěšný ročník v soutěži MSDŽ - C kde se ženy umístily na 4. místě se ziskem 34 bodů. Zeptali jsme se proto šéftrenéra žen FCV Petra Benedikta, aby shrnul počinaní jeho svěřenkyň v této soutěži.

 
Hodnocení jara
Jarní část našim ženám vyšla na jedničku. Z 9 jarních odehraných utkání jsme podlehli soupeřkám pouze jedenkrát a celkem jsme na jaře nasbírali 24 bodů. V této části jsme úspěšně doplňovali tým žen hráčkami z kategorie dorostenek, které mají velkou zásluhu na zlepšených výkonech týmu. Obecně můžeme říct, že se tým vezl na pozitivní vlně, který se odrazil i v samotném herním projevu všech hráček na hřišti.

Hodnocení celé sezóny
V této sezóně došlo po krátké odmlce ke znovuzaložení týmu jihlavských žen. Myslím, že sestavit zcela nový tým tak, aby si vše vzájemně vyhovělo, je vždy obtížné. Troufnu si říct, že se nám to nakonec povedlo na výbornou. Holky vytvořily tým, který je odhodlaný na sobě poctivě pracovat. V úvodu podzimu to ovšem nebylo jednoduché, ale postupem času si vše začalo sedat. Po nepříliš povedeném podzimu se tým žen umístil na krásném 4. místě se ziskem 34 bodů.
Hlavní myšlenka, usazení jihlavského týmu na fotbalovou mapu žen byla splněna a nyní nás čeká práce na dalším rozvoji hráček.

Nejvydařenější zápas žen?
Tady bych vybral hned tři jarní utkání, ve kterých jsme naprosto dominovali i přes velkou kvalitu soupeřek a dařilo se nám účinně pronikat za obrany soupeřek. Na půdě Lokomotivy Brno (2:7) a Tasovic (0:4) a domácí utkání s Medlánkami (9:1). Ještě stojí za zmínku dramatický domácí zápas s Hodonínem, který jsme sehráli v Cejli před zhruba dvěma stovkami diváků (3:2).

Nejhorší zápas žen?
V jarní části bych vyloženě špatný zápas nenašel. Takže mě stále mrzí dvě zbytečné ztráty bodů z podzimních utkáních, kdy jsme měli vyloženě navrch. A to dvě domácí utkání s Líšní (1:1) a s Tasovicemi (1:2), ve kterých jsme inkasovali ze zbytečných penalt.

Nejlepší hráčky žen?
Velkou stopu za sebou zanechalo duo středních záložnic Fatrdlová a Pauzarová. První jmenovaná zároveň nastřílela celkem 14 branek. Tým dále spoléhal na rychlé výpady Paulíčkové a Pařízkové a opřít se mohl o poctivě pracující obránkyně Polákovou s Barákovou.
Jihlavskou bránu střežila pozorná brankářka Šefčíková. Velký pokrok dovedností jsme zaznamenali u nejmladších hráček Průšové s Polednovou.

Kdy se ženy sejdou na startu nové sezóny?
Nový soutěžní ročník zahájí tým žen 29.7. kdy se hráčky sejdou na týdenním soustředění v Lipnici nad Sázavou. Poté se 17.8. utkáme v přípravném utkání s ženami FC Sellier & Bellot Vlašim. Následně sehrajeme 2. předkolo poháru žen proti vítězi z 1. předkola FŠ Třebíč/ČSK Uherský Brod. Další víkend začíná ženám soutěž 1. kolem v Hodoníně. V příští sezóně budou u týmu působit trenéři Ladislav Kožený a František Panáček.

Hráčské statistiky

Vstřelené branky: 14 - Fatrdlová 11 - Paulíčková, Suská 7 - Pauzarová 4 - Pařízková, Polednová, Šourková 2 - Dvořáková, Poláková, Zárubová 1 - Baráková, Panáčková

 

 
Aktuálně

Generálka na ligový start nabídla dva rozdílné poločasy

FC Vysočina sehrál v generálce na ligový start duel dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním byl 12. celek II. rakouské ligy lepším týmem a získal vedení 2:0, tak v tom druhém Jihlava zabrala a díky dvěma trefám Michala Záhradnika v závěru vybojovala alespoň bod. SV Stripfing/Weiden se každopádně představil jako silný soupeř a ideální test... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu