17.06.2011, Miroslav Fuks

Jan Kopic je na prahu velké jablonecké výzvy

Jan Kopic je na prahu velké jablonecké výzvyK prvnímu velkému přestupu mu stačilo pouhých 23 zápasů ve II. lize, z toho jen 12 v dresu jihlavského klubu. Jan Kopic, odchovanec Humpolce a od roku 2004 hráč FC Vysočina, míří do týmu 3. celku Gambrinus ligy FK Baumit Jablonec. Smlouva mezi kluby ještě není podepsána, ale vedení klubů je dohodnuto a člen širšího kádru nově se tvořící reprezentace U-21 od čtvrtku na severu Čech trénuje. Jakého se zde dočkal přijetí?

 

Vše proběhlo úplně bez problémů a v pohodě. Krom Murise Mešanoviće a exzlínského Filipa Nováka jsem žádného z nových spoluhráčů neznal, ale jsem přesvědčen, že se s týmem rychle sžiju. Tréninky v tomto týdnu zatím probíhají bez kouče Komňackého, který je po Kirin Cupu na dovolené a k týmu se připojí až v pondělí.

Kdo ze strany Jablonce došlo k prvnímu kontaktu?
Pan Pelta mne oslovil po utkání na Žižkově. Ptal se mne, zda bych měl chuť a zájem jít do Jablonce. Následná jednání probíhala bez větších komplikací.

Musel jsi dlouho zvažovat, zda setrvat v Jihlavě a pomoci jí do I. ligy a nebo využít nabídky předního mančaftu nejvyšší soutěže?
Byl jsem si vědom, že nabídka od špičkového klubu, jakým je bezpochyby Jablonec, se už nemusí opakovat. Chtěl jsem prvoligovou šanci chytit za pačesy okamžitě. Vysočině moc přeji, aby se jí návrh do Gambrinus ligy podařil co nejdříve. Klub by si to určitě za svoji práci zasloužil. Regionu sport v nejvyšší soutěži chybí.

Jak vlastně budeš vzpomínat na jihlavské jaro?
Na jedné straně jsem strašně rád, že jsem dostal možnost pravidelně nastupovat za Vysočinu ve II. lize, na druhou stranu mne však strašně mrzí, že se nám nepodařilo dosáhnout na postup.

Dle předběžné dohody klubů ale není vyloučeno, že se pro podzimní část do Jihlavy vrátíš…
Pokud by se mi nepodařilo prosadit se v nabité jablonecké konkurenci do užšího kádru, tak bych určitě velmi uvítal možnost v Jihlavě hostovat a pravidelně nastupovat. Mojí aktuální prioritou však je zakotvit v užším kádru Jablonce a přesvědčit trenéra Komňackého o svých schopnostech. Velkým lákadlem jsou nejen starty v I. lize, ale i účast v nadcházejícím ročníku Evropské ligy.

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu