14.07.2008, Miroslav Fuks

Kádr Vysočiny dostává závěrečné obrysy

Kádr Vysočiny dostává závěrečné obrysyV kádru FC Vysočina pro podzimní druholigovou sezónu dostává závěrečné obrysy. Soupisku oproti jaru s určitostí opouští Böhm, Bodeček, Šimon a Hušbauer, naopak novými tvářemi by měly být Vojáček, Rezek, Drábek a Oliveira. Navíc tým doplnili talentovaní hráči z juniorky a dorostu.

 
S útočníkem Jiří Böhmem a stoperem Lukášem Bodečkem už vedení klubu nepočítalo a tak neprodloužilo jejich hostování z Baníku Ostrava, resp. Sigmy Olomouc. O prodloužení hostování brankáře Davida Šimona naopak FC Vysočina eminentně usilovala. Hráč s klubem podepsal kontrakt, ovšem zanedlouho nedokázal odolat nabídce prvoligových Bohemians Praha. „Velmi nás svým přístupem zklamal. S jeho službami jsme počítali i v nadcházející sezóně. David se bohužel rozhodl jinak, navíc nebyl hráčem našeho klubu. Stojíme pouze o fotbalisty, kteří v našem dresu chtějí usilovat o nejvyšší druholigové příčky,“ zdůraznil ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Dnes byl definitivně zpečetěn přestup osmnáctiletého záložníka Josefa Hušbauera do Viktorie Žižkov. Hráč reprezentačního týmu U18 do Jihlavy přišel se statutem amatéra před pouhým rokem z pražské Sparty. FC Vysočina s ním podepsala profesionální smlouvu a hráč se během krátkého času z dorostu propracoval do kádru „áčka“. Na jaře 2008 si připsal prvních osm druholigových startů. „V letní přestávce obdržel nabídku k přestupu do prvoligové Viktorie Žižkov, kterou hráč, jeho manažer i náš klub akceptovali. Z pohledu FC Vysočina se jedná o zajímavý obchod, který napomůže ekonomické stabilizaci klubu a nezbytným investicím do procesu výchovy dalších fotbalových talentů,“ uvedl ředitel klubu.

„Příchody nových hráčů dolaďujeme. Přestupům záložníků Michala Drábka (Mutěnice) a Oliveiry (Brazílie) schází pouze administrativní formality. Jednáme o příchodu stopera Jakuba Rezka a na Vysočinu s největší pravděpodobností zamíří olomoucký gólman Jan Vojáček,“ stručně informoval o posilách Zdeněk Tulis, který doplnil: „Test Makedonce Gorana Zdravkova jsme ukončili. Stejně tak nevyšel náš záměr angažovat útočníka Pavla Simra, který podzim stráví v prvoligové slovenské Nitře. S Brnem jsme však domluveni, že se k tomuto transferu vrátíme v zimním období.“

 
Aktuálně

Vysočina ve druhém utkání přípravy přišla v závěru o výhru

Druhá letní přípravná konfrontace FC Vysočina s nováčkem nejvyšší soutěže nabídla vyrovnaný průběh a množství šancí na obou stranách. Nakonec bylo šťastnější Brno, které dvěma brankami Šumbery v závěru duelu otočilo nepříznivý průběh po vedoucí brance Rajmunda Mikuše ze 75. minuty – 1:2 (0:0). Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Odehráno v 11:00
FC Vysočina Jihlava
FC Zbrojovka Brno
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu