24.06.2011, Miroslav Fuks

Kuchta: Hodnocení ročníku je nutné rozdělit na dvě části

Kuchta: Hodnocení ročníku je nutné rozdělit na dvě částiStranou posezónních analýz a rozhovorů by neměl zůstat ani druhý starší dorost FC Vysočina, který dlouhodobě působí ve druhé nejvyšší soutěži – MSDL. Tým U-18 ve skončeném ročníku obsadil příjemnou 4. příčku se ziskem 50 bodů, ovšem jeho konečná bilance mohla být mnohem lepší, kdyby tým výrazněji bodoval v rozmezí 21. – 29. kola. V těchto devíti zápasech získal pouhé tři body! V čem viděl příčiny trenér Petr Kuchta?

 

Během zimní přestávky nás zasáhla poměrně výrazná obměna hráčů. Hráči jako Masopust, Hráček či Tvrdý se posunuli do prvního dorostu a místo nich přišli mladí fotbalisté ročníku 1994. Ti tak často nastupovali proti klukům o dva roky starším. Odešla nám zkušenost a kvalita a prostě chvíli trvalo, než se hráči zapracovali. Navíc jsme na jaře nehráli v ustálené sestavě, neboť naši sestavu často ovlivňovala marodka v „C“ a „A“ dorostu, který je samozřejmě prioritou. Kádr jsme tak lepili za pochodu a využívali jsme i dorostenců přeřazených do juniorky – Mandžuky, Čížka a Přibyla.

Při celkovém hodnocení ročníku však převažují pozitiva…
Uplynulý fotbalový ročník je z našeho pohledu skutečně třeba rozdělit na dvě části. Na podzim jsme disponovali silným kádrem složeným zejména z hráčů ročníku 1993. Od 15. srpna 2010 do 17. dubna 2011 jsme v devatenácti zápasech jen jednou prohráli. To nás dostalo na čelo soutěže. Poté však nastaly výše uvedené skutečnosti a změny, které se na našich výkonech a výsledcích negativně podepsali. Výhodou je, že řada hráčů ročníku 1994, si tuto soutěže vyzkoušela v předstihu a ještě před startem nové sezóny s získala zkušenost.

Které hráče byste chtěl za jejich jarní výkony pochválit?
Určitě trojici David Mlčoch, Jan Urbánek a Daniel Kavka, který náležel k nejlepším střelcům celé soutěže. Tito mají jistě předpoklady, aby se prosadili do týmu extraligového dorostu. O místo zde budou bojovat i Míka či Bialek.

V nadcházejícím ročníku setrváte u týmu U-18 v MSDL. Jaký mančaft tvořený hlavně hráči ročníku 1994 se vám rýsuje? Znáte tyto fotbalisty?
Ročník 1994 jsem vedl v mladším dorostu D, tudíž tento tým z valné většiny dobře znám. Uvidíme, jak se nakonec pro podzimní boje vykrystalizuje. Není vyloučeno, že někteří zakotví v prvním dorosteneckém týmu.

Český fotbal čeká od ročníku 2012/13 velká reorganizace. Nakolik se dotkne právě týmu U-18? Máte v příští sezóně o co hrát?
S ohledem na reorganizaci soutěží by se v našem případě skutečně mělo jednat o poslední ročník existence staršího „B“ dorostu. Situace se však může za rok změnit. Každopádně očekávám, že i díky této změně budou moci kluci hrát uvolněně, ofenzivně a bez výsledkového stresu. Hlavním cíl však zůstane – připravit je na přechod do extraligového dorostu.

Střelci staršího dorostu B – U-18:

18 - Kavka, 13 - Urbánek, 6 - Mlčoch, 4 - Císař, 3 - Míka, Masopust, Morava, Brabec, 2 - Růžička, Švec, Přibyl, 1 - Hráček, Kyzlink, Brancúzský, Kulík, Mandžuka, J.Kučera.

 
Aktuálně

Jak si fotbalisté FC Vysočina vedli v letní přípravě?

V pondělí 22. července vyběhnou fotbalisté FC Vysočina k úvodnímu utkání v novém ročníku Chance Národní ligy. Od 17:30 hodin budou chtít zaskočit favorita na postup - Zbrojovku Brno. S jakou bilancí z letních přípravných zápasů na ligový start vykročí? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu