24.06.2016, Miroslav Fuks

Novinky z kádru: Šulek pokračuje, Markovo působení končí

Novinky z kádru: Šulek pokračuje, Markovo působení končíZávěr druhého týdne letní přípravy FC Vysočina přinesl dvě informace z kádru jihlavského prvoligového kádru. Sportovní vedení klubu po dohodě se středním záložníkem Peterem Šulkem dosáhlo oboustranného uplatnění opce na prodloužení jeho profesionální smlouvy. Naopak definitivně rozhodlo o ukončení čtyřletého působení zkušeného defenzivního fotbalisty Tomáše Marka, jemuž v Jihlavě k 30.6.2016 skončí kontrakt.

 

Pokračování jihlavské mise středopolaře Petera Šulka (nar. 21.9.1988) nepochybně představuje pozitivní informaci. Tento slovenský fotbalista na Vysočině působí od konce srpna 2014, přičemž od té doby nastoupil do 44 zápasů, v nichž střelil 3 branky. Zejména v uplynulém ročníku, v němž ve 24 duelech odehrál 1948 minut, se zařadil mezi klíčové hráče týmu. Nejčastěji se pohyboval v pozici defenzivně laděného středního záložníka, ovšem své si odehrál na postu levého beka či levého záložníka.

„Tomáši Markovi jsme v dubnu avizovali, že nejsme rozhodnutí, zda od 1. července přistoupíme k prodloužení jeho končící smlouvy. Konečný verdikt v nás uzrál v tomto týdnu, kdy se nám podařilo dotáhnout většinu nových příchodů do našeho kádru, jenž prochází významnou letní proměnou. Tomášovi náleží velké poděkování za služby, které FC Vysočina odvedl. Na jeho výkony byl vždy spoleh a náležel i k lídrům kabiny. Ještě na podzim patřil mezi opory a v řadě duelů pomohl k cenným bodovým ziskům. Bohužel, léčba zranění ze zimní přípravy mu neumožnila adekvátně zabojovat o místo v jarní sestavě. S ohledem na jeho perspektivu a především na skutečnost, že se nám podařilo plánované letní doplnění týmu, jsme se nakonec rozhodli, že jeho čtyřleté působení v Jihlavě už nebude pokračovat,“ objasnil nelehké rozhodnutí Milan Bokša, sportovní manažer FC Vysočina.

Tomáš Marek (nar. 20.4.1981) do Jihlavy přišel s postupem do nejvyšší soutěže v létě 2012, ovšem už v přípravě na ligový start jej zabrzdilo zranění plotýnek. Do premiérového prvoligového utkání v dresu FC Vysočina tak zasáhl až v únoru 2013. Od té doby si za Jihlavu připsal 74 startů, v nichž zaznamenal 3 branky. Jak bude vzpomínat na čtyřletou jihlavskou epizodu své bohaté fotbalové kariéry?

„Jenom v dobrém, neboť klub mne záhy po mém příchodu podržel při nepříjemné zranění plotýnek. Měl se mnou trpělivost a poté mi dal šanci prokázat své kvality v ligových zápasech. V Jihlavě jsem našel výborně fungující klub, který by si jistě zasloužil, aby se v budoucnu pohyboval i na vyšších příčkách, než je „jen“ 10. pozice v nejvyšší soutěži,“ zdůraznil bývalý kapitán FC Vysočina.

Vybavíš si nějaké zápasy v jihlavském dresu, které ti na delší dobu utkví v paměti?
Jistě k nim náleží domácí duely proti Plzni, Slávii či Spartě, které vždy měly parádní kulisu, a mnohdy jsme v nich proti favoritovi dokázali uspět.

Jak se vyvíjela jednání s vedením klubu ohledně případného pokračování kontraktu v FC Vysočina?
Někdy v dubnu mi bylo naznačeno, že má další jihlavská perspektiva je nejistá a bude se odvíjet od letních změn v kádru. Sám jsem cítil, že má situace je s ohledem na vleklé jarní zranění složitá a navíc se vedení rozhodlo tým pozměnit. Koncem mého působení v Jihlavě tedy nejsem překvapen.

Kam povedou tvé další fotbalové kroky?
V Jihlavě budu trénovat do konce smlouvy, tedy do 30. června, a poté bych se chtěl zapojit do kempu České asociace fotbalových hráčů. Jsem zdravý, chuť do fotbalu mi nechybí a chtěl bych být dobře připravený na novou nabídku z I. či II. ligy. Rozhodně ještě nechci zamířit do nižších soutěží.

Co bys rád sdělil závěrem?
Na místě je rozhodně poděkování vedení klubu za šanci, kterou mi v Jihlavě a dali a za krásné 4 roky. Rád bych ocenil i přízeň a podporu fanoušků FC Vysočina.

 
Aktuálně

Jak si fotbalisté FC Vysočina vedli v letní přípravě?

V pondělí 22. července vyběhnou fotbalisté FC Vysočina k úvodnímu utkání v novém ročníku Chance Národní ligy. Od 17:30 hodin budou chtít zaskočit favorita na postup - Zbrojovku Brno. S jakou bilancí z letních přípravných zápasů na ligový start vykročí? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu