11.08.2020, Miroslav Fuks

Petr Tlustý: Za dlouhé roky jsem klubu a jeho vedení moc vděčný

Petr Tlustý: Za dlouhé roky jsem klubu a jeho vedení moc vděčnýBezmála třináct fotbalových let v Jihlavě a starty v 289 ligových či pohárových zápasech. Zástupce kapitána, oblíbenec fanoušků a legenda klubu. To vše je Petr Tlustý. Čtyřiatřicetiletý stoper, jehož výjimečně dlouhé působení v barvách FC Vysočina se v červenci uzavřelo. Rádi vám s ním teď nabízíme aktuální rozhovor, který jistě není na dlouho poslední.

 

Petře, uplynulé fotbalové jaro určitě neproběhlo podle tvých představ, že?
To rozhodně ne. Zkraje obnovené sezóny jsem si na Dukle poranil zadní stehenní sval a toto zranění jsem si obnovil o necelý měsíc později doma s Žižkovem. Na jaře jsem tak zasáhl jen do tří utkání, což samozřejmě do úvah vedení klubu o prodloužení mé hráčské smlouvy nemalou měrou promluvilo. Navíc se výsledkově nedařilo ani týmu, čímž jsme promarnili postupovou šanci po nadějně rozehraném podzimu. Cítil jsem, že po padesátidenní koronavirové pauze jsme nebyli v ideální zápasové formě.

Jak probíhaly letní jednání a úvahy o tvém případném pokračování v FCV?
Komunikoval jsem se sportovním ředitelem klubu Lukášem Vaculíkem, který teď staví obměněný a omlazený tým, který je v souladu s finančními možnostmi FC Vysočina. Na rovinu mi oznámil, že s největší pravděpodobností nebude v možnostech klubu moji hráčskou smlouvu prodloužit. Ponechal malou naději, že by se situace mohla v průběhu letní přípravy změnit, ale i tato možnost aktuálně zhasla. Sám jsem tomu ani moc nevěřil, protože jsem dobře vnímal ekonomickou realitu klubu.

Už máš jasno, kam se budou odvíjet tvé další fotbalové kroky?
Za situace, kdy ve 34 letech nepatřím k perspektivním hráčům a velkou část jara jsem promarodil, mi bylo jasné, že nalezení nového angažmá bude složité. To se potvrdilo a já momentálně nevidím moc reálně, že bych pokračoval na profesionální úrovni. Spíše budu někde kopat ve III. lize nebo v Divizi a vedle toho se vrhnu do běžného pracovního poměru. Něco vhodného a zajímavého hledám, chystám se na nový život. A jsem rád, že mi odpadne náročné fotbalové cestování z Prahy do Jihlavy.

Umíš si představit svoji trenérskou či manažerskou roli ve fotbalovém dění?
Zatím to tak nevidím, obdobná příležitost se mi dosud nenaskytla. K trenéřině navíc nemám moc blízko a nikdy jsem si ani neudělal trenérskou licenci. Vím, že to je běh na dlouhou trať.

Uměl sis v lednu 2008, kdy jsi poprvé zaklepal na šatnu „áčka“ FC Vysočina, představit, že v klubu strávíš tak dlouhé období?
Předpokládat to nemohl nikdo, já už vůbec ne. Za ty roky jsem klubu a jeho vedení moc vděčný. Určitě si nemohu na nic stěžovat.

Na které období budeš nejraději vzpomínat?
Nejlepší byl asi hned první rok, mé začátky v Jihlavě. Pro mne to byl velký fotbalový skok, prosadil jsem se do ligového fotbalu a dostal jsem se do skvělé party kluků. Samozřejmě rád vzpomínám na postup do I. ligy v červnu 2012 a poté i na následujících šest let v nejvyšší soutěži. Premiérová sezóna v lize byla nezapomenutelná.

Ve Vysočině jsi poznal celou plejádu trenérů. Který tě nejvíce ovlivnil nebo pomohl ve fotbalovém vývoji?
Vlastně na každého vzpomínám v dobrém. Od každého jsem se snažil vzít to nejlepší a každý mne v nějakém ohledu ovlivnil či posunul. Rád si vybavuji prvního kouče Karola Marka, což ale souvisí s mými příjemnými vzpomínkami na úvodní rok působení v Jihlavě.

Sleduješ aktuální dění v Jihlavě a tvorbu nového týmu?
Samozřejmě, že ano. V kontaktu jsem s Lukášem Vaculíkem nebo se Standou Klobásou. Skladba mančaftu teď jde trošku jiným směrem, což jistě souvisí se současnými ekonomickými možnostmi klubu. Uvidíme, jak se klukům bude dařit. Rozhodně jim a celému klubu budu přát hodně štěstí a bodů. Doufám, že nový soutěžní ročník dopadne pro Vysočinu co nejlépe.

Jsi nezpochybnitelnou ikonou klubu a oblíbencem fanoušků. Chtěl bys jim touto cestou něco vzkázat?
Za jejich podporu a vůbec za všechno jim strašně moc děkuju. Pro hráče jsou velmi důležití a já doufám, že týmu budou fandit nadále. A pomohou tomu, aby se FC Vysočina v dohledné době dokázal vrátit do I. ligy.

K završení jihlavského působení stopera Petra Tlustého se vyjádřil i jeho dlouholetý spoluhráč a sportovní ředitel klubu Lukáš Vaculík: „Vlastně hned zkraje mé manažerské dráhy jsem musel učinit lidsky i profesně hrozně těžké rozhodnutí. Musel jsem přistoupit k ukončení sportovního působení nesporné legendy FC Vysočina, mého spoluhráče a kamaráda, s nímž jsem to v kabině, na hřišti či na cestách táhl přes devět let. Stranou muselo jít mé přátelství s Petrem a musel jsem primárně zohlednit jeho sportovní perspektivu a aktuální napjatost klubového rozpočtu. Za této situace musíme upřednostnit fotbalový růst našich mladých kmenových hráčů. Petrovi náleží obrovské poděkování a snad brzy i potlesk na otevřené scéně za dlouholeté fotbalové služby, které FC Vysočina odvedl. Do zbývající sportovní dráhy mu nejen já přeji pevné zdraví a zároveň mu držím palce na startu jeho nového profesního života mimo fotbal. Těším se na všechna naše budoucí setkání a hovory.“

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu