23.02.2010, Miroslav Fuks

Posledním členem ideální jedenáctky je Rabušic

Posledním členem ideální jedenáctky je RabušicMichael Rabušic je posledním jedenáctým členem ideální sestavy desetiletí FC Vysočina, kterou jste hledali v průběhu zimní fotbalové přestávky. Tento dvacetiletý útočník prvoligového 1.FC Brno, který na podzim reprezentoval Česko na MS dvacetiletých, od vás získal 362 hlasů, čímž mezi hroty obsadil 2. příčku za vítězným Petrem Faldynou. Další pořadí mezi útočníky: 141 - Tecl Stanislav, 122 - Kaplan Tomáš, 120 - Vydra Matěj, 84 - Simr Pavel, 61 - Hošťálek Aleš, 15 - Šebek Ladislav, 13 - Svoboda Ivo, 11 - Vácha Vladimír, 5 - Perniš Ľubomír.

 

Michaeli, rok 2009 byl z pohledu FC Vysočina velmi špatný, tobě však vyšel, ne?
Z mého pohledu byl určitě úspěšný. Před rokem jsem začínal v lize a pouze jsem doufal, že se dokáži prosadit. To se nakonec stalo, začal jsem hrát pravidelně, dával jsem góly a prosadil jsem se i do reprezentací U-20 a U-21. Méně spokojen jsem však mohl být z pohledu týmového. Brnu se zejména na podzim určitě nedařilo dle představ vedení i hráčů a s dvacítkou jsme na Mistrovství světa určitě měli na víc, než bylo vyřazení v osmifinále.

Co čekáš od roku 2010? Jak jsi připraven na start Gambrinus ligy?
Věřím, že se s Brnem zvedneme a posuneme se do horní poloviny tabulky. Měli jsem kvalitní přípravu proti silným soupeřům a záchranářské starosti si rozhodně nepřipouštíme.

Brno bude hrát na 3 útočníky. Uvítal jsi toto rozhodnutí kouče Beránka?
Vypadá to, že bychom na tři útočníky mohli hrát. Variant je však více. Já budu hrát to svoje – pohybovat se budu po celém hřišti a to buď jako podhrot, což jsem hrál v Jihlavě, a nebo jako křídlo.

Jsi s někým z bývalých jihlavských spoluhráčů stále v kontaktu? Co říkáš na zimní změny v kádru?
Nerad bych na někoho zapomněl, proto raději řeknu, že jsem v častém kontaktu s většinou bývalých spoluhráčů. Do Jihlavy se vracím strašně.
Výrazné změny, kterými tým v zimě prošel jsem samozřejmě zaregistroval. Jde o rozhodnutí vlastníků klubu a jeho vedení, tudíž je těžko mohu posuzovat. Je určitě dobře, že se Vysočina snaží o kroky, který by jí v brzké době mohly pomoci do nejvyšší soutěže. Uvidíme, zda tato sázka vyjde. Ve fotbale lze jen těžko něco dopředu naplánovat.

Jak vlastně na roky v FC Vysočina vzpomínáš?
Jednoznačně velmi rád. Našel jsem zde řadu kamarádů a dostal jsem šanci v dospělém fotbale. Vždy tu byla výborná parta, takřka rodinná atmosféra.

Co tvé další fotbalové plány a cíle?
Dívám se na nejbližší cíle. Tím je tabulkové a herní zvednutí Brna a postup s českou jednadvacítkou na EURO. Na šampionátu se chceme porvat o úspěch, kterým by určitě byla kvalifikace na olympiádu!

  • profil Michaela Rabušice na webu FC Vysočina - ZDE

 
Aktuálně

Pavel Mazánek: Proti Prostějovu nastoupíme s vírou ve vlastní schopnosti

S větším klidem a se zvýšeným sebevědomím míří fotbalisté FC Vysočina k další velice důležité bitvě v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sobotu 27. dubna se od 10:30 hodin představí na trávníku o záchranu bojujícího Prostějova. Tým exjihlavského trenéra Radima Kučery k domácím utkáním nastupuje v azylu 1.HFK Olomouc. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu