28.06.2024, Miroslav Fuks

Proměna kádru FC Vysočina: čtyři odchody

Proměna kádru FC Vysočina: čtyři odchodyKádr FC Vysočina po dvou neúspěšných sezónách prochází dílčí proměnou. Cestou k ní budou jak příchody nových fotbalistů, tak i odchody některých stabilních členů užšího kádru. Po skončení profesionální smlouvy v Jihlavě se pro změnu a novou výzvu rozhodl nejen stoper Filip Vedral, jenž letní přípravu zahájil v prvoligových Pardubicích.

 

Čtyřiadvacetiletý pravý obránce Tomáš Svoboda a osmadvacetiletý stoper Milan Piško se rozhodli znovu spojit cesty s trenérem Janem Kameníkem a zapojili se do přípravy ambiciózního Vyškova. Nové angažmá si nyní hledá též dvaadvacetiletý středopolař Fares Shudeiwa.

„Tomáš a Fares jsou odchovanci klubu a v kádru „áčka“ strávili shodně pět soutěžních ročníků. V uplynulé sezóně si nevybojovali stabilní místo v základě sestavě a byli součástí užší rotace. Oboustranně jsme se shodli na tom, že v našem dresu začali sportovně stagnovat a že by jejich vývoji prospěla změna dresu. Pominu-li jejich útlý žákovský věk, tak dosud působili pouze v FC Vysočina. Děkujeme jim za cenné služby, které Jihlavě odvedli, a v novém působišti jim přejeme mnoho sportovních úspěchů a pevné zdraví,“ okomentoval novinku sportovní ředitel klubu Lukáš Vaculík.

Ten dále doplnil: „Vnímáme šíři stávajícího kádru a tlak na jednotlivé posty sestavy. Na kraje obrany disponujeme mládežnickými reprezentanty Chytrým a Farkou, dále jsme přivedli Hoška, z dorostu se posunul nadějný Haala a velmi dobře se na levém beku jeví Labaran. Ve středu pole počítáme s Peškem, Šanclem, Turečkem, navrátilcem Vítkem a samozřejmě též se zkušeným Lackem. Navíc máme v přípravě zajímavé středopolaře ve formě testu.“

Předseda klubového představenstva se vyjádřil i k odchodu stopera Piška: „Milan na Vysočině strávil dva roky, v nichž celkem nastoupil do 41 druholigových duelů a odvedl cenné služby, za něž mu děkujeme. Nyní se rozhodl změnit dres a zamířit za novou motivací do Vyškova.“

Tomáš Svoboda (nar. 20.1.2000) je odchovancem Velkého Beranova, z nějž se ve dvanácti letech přesunul do Jihlavy. V prvním týmu debutoval v září 2019 a dosud si v dresu FC Vysočina připsal 117 druholigových startů a 2 branky. Dalších 13 utkání a 4 branky zaznamenal v MOL Cupu.

Fares Shudeiwa (nar. 11.5.2002) do Jihlavy přišel z FŠ Třebíč. V prvním týmu debutoval v květnu 2020 jako čerstvě osmnáctiletý dorostenec. Je držitelem českého i slovenského pasu, tudíž v únoru 2021 debutoval ve slovenském výběru U19 a v témže roce okusil i dres české reprezentace U20. V listopadu 2023 se dočkal i premiérového startu za reprezentaci Slovenska do 21 let. V barvách FC Vysočina i vinou zranění nastoupil „jen“ do 69 druholigových duelů, v nichž šestkrát skóroval. V národním poháru nastoupil sedmkrát.

 
Aktuálně

Nákup permanentek KROK ZA KROKEM

O půlnoci z 12. na 13. července odstartuje na portálu https://www.upfan.io/ prodej permanentek na nový soutěžní ročník. Protože se jedná o zbrusu novou spolupráci, nabízíme vám návod, jak krok za krokem pořídit permanentní vstupenku. A to v několika variantách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu