16.06.2011, Miroslav Fuks

Ročník 1997 dovezl z Marseille krásné 2. místo

Ročník 1997 dovezl z Marseille krásné 2. místoStarší žáci FC Vysočina se v posledních letech pravidelně účastní mezinárodního turnaje v Marseille určeného pro kategorii U 14 – U15. V jeho 12. ročníku, který proběhl ve dnech 11. – 13. června 2011, dosáhli krásné 2. příčky, když rozhodující branku inkasovali v poslední minutě finálového duelu.

V sobotní základní skupině obsadili jihlavští fotbalisté 2. místo a kvalifikovali se do pondělní skupiny finálové. Po nedělním dni stráveném u moře finálovou skupinu vyhráli a vzápětí zvládli i semifinále. Ve finále byli blízko penaltového rozstřelu, ale obdržená branka v předposlední minutě vehnala do jejich očí slzy. Přesto je druhé místo velkým úspěchem. Za předvedené výkony, nasazení a bojovnost zaslouží všichni pochvalu. Navíc Štěpánek byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

Turnaje se zúčastnili: Steinbauer, Pokorný, Kolčava, Parma, Vedral, Navrkal, Čermák, Vitásek, Štěpánek, Bělovský, Bajer, Šimončič, Horký, Pecina, Svoboda

Výsledky základní skupiny:

FC Vysočina – Burel FC  2:0 - 4. Štěpánek(Vedral), 17. Štěpánek (pen.)
FC Vysočina – FC Stains  2:1 - 2. Štěpánek (pen.), 21. Šimončič (Čermák) - 6.(pen.)
FC Vysočina – US Meyzieu  0:2

Výsledky finálové skupiny:

FC Vysočina – ES Parisienne  3:0 - 2. Štěpánek (př. kop), 17. Šimončič (Pecina), 25. Šimončič ( Pokorný)
FC Vysočina – JS Saint – Julien  3:2 - 14. Vedral (př. kop), 19. Šimončič (Vitásek), 21. Šimončič (Bělovský)
FC Vysočina – Olympique de Marseille 0:1

Semifinále: FC Vysočina – US Meyzieu  1:0 - 18. Šimončič (Čermák)

Finále: FC Vysočina – ES Parisienne  0:1