22.06.2007, Miroslav Fuks

Sportovní ředitel Šmýd preferuje udržení kádru

Sportovní ředitel Šmýd preferuje udržení kádruJednu z největších změn ve fungování FC Vysočina představuje od 1.6. nástup nového sportovního ředitele Zdeňka Šmýda. Právě on má nyní v rukou většinu jednání o podobě kádru jihlavských dospělých celků pro nadcházející sezónu. Na úvod našeho rozhovoru jsme ho však požádali o osobní představení.

 
Narodil jsem se před padesáti lety ve Valticích. Dětská léta jsem strávil v Hodoníně, nyní však se svojí manželkou a dvěma syny žiji v Brně.

Jak vypadala vaše fotbalová kariéra?

S fotbalem jsem začal v Hodoníně, kde jsem prošel od žáků až po dospělé. Dokonce jsem figuroval i mládežnických výběrech ČR. Dva roky základní vojenské služby jsem strávil v RH Znojmo, kde si mne vyhlédl tehdejší „scout“ Baníku Ostrava pan Šajer. Mojí mezistanicí na cestě do Ostravy mělo být působení v druholigovém Slezanu Frýdek-Místek. Bohužel, po několika sezónách jsem utrpěl vážné zranění kolene, které prakticky ukončilo moji hráčskou dráhu. Své kroky jsem přesunul na jih Moravy a pustil jsem se do trenérského studia. Dnes jsem držitelem nejvyšší trenérské profi licence.

Po přesunu do Brna jsem zde začal i s trénováním. Vedl jsem žáky a později dorostence Zbrojovky a po příchodu LeRKu do KPS Brno jsem přešel do tohoto klubu. Zde jsem trénoval prvoligové dorostence a poté jsem byl asistentem u třetiligových mužů. S přesunem LeRKu do Prostějova jsem se začal věnovat především sportovně manažerské činnosti. V Prostějově jsem podepsán pod vytipováním a příchodem celé řady hráčů, kteří se prosadili nejen ve II. lize, ale poté i v nejvyšší soutěži či v zahraničí. Po kolapsu prostějovské kopané jsem do konce této sezóny působil v Drnovicích.

Jakým způsobem jste se dostal do Jihlavy?

Již na podzim loňského roku mne oslovili pánové Vaculík a Tulis s nabídkou externí spolupráce v oblasti scoutingu. Tato činnost se poté od 1.6.2007 změnila v práci na plný úvazek. V úvodní fázi jsem prováděl vytipování možných kandidátů na post trenéra a na úvodní rozhovory s nimi. V současné době se zaměřuji na co nejkvalitnější složení kádru „A“ i „B“ týmu dospělých. Rýsuje se nám řada možných příchodů i odchodů a tudíž probíhá množství jednání. Vše samozřejmě řeším v úzkém kontaktu s trenérem Zákostelským a ředitelem Tulisem.

Můžete být ke změnám v kádru konkrétnější?

Ukončení hostování hráčů Ditricha, Víta, Gorola, Baláže a Peteříka již bylo zmíněno. Stejně tak i přesun Váchy a Wasserbauera do kabiny „áčka“. Dále mohu říci, že se minimálně o půl roku prodlouží hostování Drgy v našem klubu a že jsme předběžně domluveni na prodloužení smlouvy se Svobodou. Nabídku nového kontraktu jsme předložili brankáři Rzeszotovi a nyní čekáme na jeho vyjádření, k čemuž by mělo dojít do začátku letní přípravy. Nad dalším působení Vladyky v Jihlavě zatím visí otazník, neboť hráč se ještě nevyjádřil, zda by zde chtěl pokračovat. Toto budeme řešit na začátku přípravy.

Přijdou do týmu noví fotbalisté?

Oslovili jsme zhruba deset hráčů, jejichž okruh se nyní postupně zužuje. Jistě pochopíte, že s ohledem na konkurenci zatím nechci být konkrétní.

Vedení Slavie prezentovalo svůj zájem o Šourka. Hrozí odchod i dalších hráčů?

Mohu potvrdit, že zájem o Šourka registrujeme. Stejně tak máme nabídky i na další naše kmenové hráče. Pokud však chceme bojovat o špičku tabulky, tak naší prioritou musí být udržení stávajícího kádru. V prodeji hráče přistoupíme pouze v případě pro klub finančně zajímavé nabídky.

 
Aktuálně

Nákup permanentek KROK ZA KROKEM

O půlnoci z 12. na 13. července odstartuje na portálu https://www.upfan.io/ prodej permanentek na nový soutěžní ročník. Protože se jedná o zbrusu novou spolupráci, nabízíme vám návod, jak krok za krokem pořídit permanentní vstupenku. A to v několika variantách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu