06.02.2013, Miroslav Fuks

Trávník už se připravuje na start ligy

Trávník už se připravuje na start ligyNejen fotbalisté se připravují na únorový start Gambrinus ligy. Intenzivní přípravu na vypuknutí ligových bojů zahájil v pondělí 4. února i trávník stadiónu FC Vysočina v Jiráskově ulici. Ten musí být připraven nejen na pátek 22. února, kdy Jihlava vstoupí utkáním proti Hradci Králové (od 18:00) do jarní fáze, ale též na ligovou generálku, kterou v sobotu 16. února obstará duel proti druholigovému Táborsku (od 17:00 – vstup bude zdarma).

 

Nový vyhřívaný trávník čeká skutečně zatěžkávací zkouška, neboť Vysočina poté nastoupí do dalšího utkání Gambrinus ligy už v pátek 1. března proti Liberci. „Počasí nám sice v posledních dnech přeje, ale trávník je bez ohledu na příznivé teploty nutné důkladně připravit. Vytápět jsme začali toto pondělí, abychom v trávníku nastartovali počátek vegetace. Čidla, která jsou umístěna pod povrchem trávníku, nám zajišťují kontrolu a regulaci intenzity vytápění. Cílem je, aby v hloubce zhruba 10 centimetrů byla stabilně zajištěna teplota osm až deset stupňů. Na povrchu trávníku by pak měla být kolem pěti stupňů,“ informoval nás Jindřich Březina, vedoucí technického úseku FC Vysočina.

Správci a trávníkáři též zahájili montáž reklamních panelů a intenzivní péči o trávník. „Ve středu jsme hrací plochu pohnojili a pokropili. Trávník by se měl po tomto procesu zazelenat. Mimochodem, uplynulé dny dokazují výbornou kvalitu podloží naší hrací plochy. Po nedávné oblevě veškerá voda odtekla a trávník zůstal suchý. Neznamená to však, že hráči „áčka“ budou po návratu ze soustředění na trávníku denně trénovat. Hřiště musíme zatěžovat postupně, aby neztratil svoji kvalitu,“ doplnil Březina.

Znamenala obleva pro FC Vysočina úsporu nákladů při odklízení sněhu? „Určitě jsme rádi, že k poměrně výraznému oteplení došlo a my mohli část prostředků ušetřit. Náklady na zhruba měsíční vyhřívání hrací plochy a udržování stabilní teploty jejího povrchu přesto bezpochyby budou vysoké. Jinak zkušenosti ostatních klubů ukazují, že odklízení sněhové pokrývky pomocí mechanizace se vyplatí, až když sněhová vrstva přesáhne nějakých 15 centimetrů. Jinak je ekonomičtější zapnout vyhřívání a nechat sníh postupně odtát,“ informoval Jindřich Březina.

 
Aktuálně

V pátek přijede Sparta B - skončí jarní doba remízová?

Po jednom naskakují body do tabulky jen pozvolna. Své o tom vědí fotbalisté FC Vysočina, kteří ve třech dosavadních jarních duelech vždy pouze remizovali, čímž se v enormně vyrovnané tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepříjemně na pouhé tři body přiblížili sestupovým příčkám. Ona 15. pozice aktuálně náleží pátečnímu jihlavskému soupeři – juniorce... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu